Bild: Іран вперше передав Росії новітні авіабомби для ударів по Україні

Джерело: Bild

Іранський безпілотник Mohajer-6, що нещодавно розбився у Курській області, ніс на борту новітні іранські керовані авіабомби Qaem-5, повідомив військовий оглядач Юліан Рьопке.

Експерт припустив, що дрон мав атакувати територію Сумщини, проте, не долетів до мети і впав.

Боєприпас на фото і відеозаписі справді схожий на авіабомбу Qaem-5, що може встановлюватися на іранські БПЛА Mohajer-6 та Hamaseh.

Авіабомба має телевізійне наведення та може оснащуватися різними типами боєголовок. Її заявлена дальність польоту становить до 40 км, мінімальна експлуатаційна висота – близько 3 км. В Ірані їх поставили на озброєння лише 2019 року.

Раніше ЗС РФ не застосовували високоточні Qaem-5 в Україні. За словами Рьопке, їх використання свідчить про “новий рівень” військової співпраці Тегерана та Москви.

Зауважимо, 24 травня уряди ЄС погодилися внести дев’ять іранських організацій, а також міністра оборони Ірану Мохаммада-Резу Аштіані, до списку санкцій за постачання безпілотників Росії.

У тимчасово окупованому Маріуполі росіяни почали обмежувати постачання води, повідомив керівник Центру вивчення окупації Петро Андрющенко.

Після кожної масованої російської атаки десятки українців опиняються під уламками зруйнованих будинків. І хоча соцмережі сповнені порад на випадок удару, багато з них – насправді небезпечні міфи.

Велика Британія офіційно ввела санкції проти трьох підрозділів російського ГРУ та 18 офіцерів РФ, “відповідальних за проведення протягом багатьох років тривалої кампанії зловмисної кіберактивності”.

Служба зовнішньої розвідки України повідомляє, що глава РФ Володимир Путін доручив уряду до 1 вересня 2025 року розробити заходи щодо обмеження використання у РФ іноземного програмного забезпечення, включаючи месенджери, розроблені у “недружніх країнах”.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 20 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 122 бойових зіткнення.