ЄС запровадить санкції проти дев’ятьох іранських компаній за постачання БпЛА до РФ

Джерело: Reuters

У п’ятницю, 24 травня, уряди ЄС погодилися внести дев’ять іранських організацій, а також міністра оборони Ірану Мохаммада-Резу Аштіані, до списку санкцій за постачання безпілотників Росії.

Угоду, укладену між послами урядів ЄС у Брюсселі під назвою COREPER, буде оприлюднено після схвалення міністрами закордонних справ ЄС у понеділок.

“COREPER погодився з дев’ятьма записами в списку Іранського безпілотного літального апарата (БпЛА). Деякі технічні деталі все ще опрацьовуються, але Боррель оголосить про політичну угоду в Раді із закордонних справ у понеділок”, – сказав дипломат на умовах анонімності. 

Другий дипломат підтвердив, що міністр оборони Ірану Мохаммад-Реза Аштіані також є в узгодженому списку санкцій.

Санкції включають заборону на поїздки для фізичних осіб, замороження активів для фізичних і юридичних осіб та заборону надавати кошти або економічні ресурси особам, які є у списку.

23 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 8050 росіян та знищили 1042 одиниці озброєння та військової техніки.

У ніч на 23 червня російські регіони зазнали атаки безпілотників. Мовиться, що у міноборони РФ звітувало про, нібито, знищення 33 дронів.

24 червня усі обленерго застосовуватимуть графіки погодинних відключень протягом доби з 00:00 до 24:00.

Президент Володимир Зеленський поінформував про наслідки ворожих влучань по Харкову 23 червня. Станом на зараз відомо про одного загиблого, також є поранені.

США прийняли рішення зупинити постачання ракет Patriot іншим країнам, аби пришвидшити виконання замовлення України.