ЄС запровадить санкції проти дев’ятьох іранських компаній за постачання БпЛА до РФ

Джерело: Reuters

У п’ятницю, 24 травня, уряди ЄС погодилися внести дев’ять іранських організацій, а також міністра оборони Ірану Мохаммада-Резу Аштіані, до списку санкцій за постачання безпілотників Росії.

Угоду, укладену між послами урядів ЄС у Брюсселі під назвою COREPER, буде оприлюднено після схвалення міністрами закордонних справ ЄС у понеділок.

“COREPER погодився з дев’ятьма записами в списку Іранського безпілотного літального апарата (БпЛА). Деякі технічні деталі все ще опрацьовуються, але Боррель оголосить про політичну угоду в Раді із закордонних справ у понеділок”, – сказав дипломат на умовах анонімності. 

Другий дипломат підтвердив, що міністр оборони Ірану Мохаммад-Реза Аштіані також є в узгодженому списку санкцій.

Санкції включають заборону на поїздки для фізичних осіб, замороження активів для фізичних і юридичних осіб та заборону надавати кошти або економічні ресурси особам, які є у списку.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.