Американський мільярдер планує підводну подорож до уламків Титаніка

Джерело: BBC News

Американський мільярдер, який займається нерухомістю класу люкс, Ларрі Коннор і співзасновник Triton Submarines Патрік Лейхі планують подорож на підводному апараті, щоб дослідити Титанік.

Вони планують спуститися на глибину приблизно 3800 м на підводному апараті, щоб побачити затонулий корабель у Північній Атлантиці.

Представник компанії Коннора заявив, що запропонований рейс відбудеться лише після того, як судно буде повністю сертифіковане морською організацією. Пара планує використовувати підводний апарат під назвою Triton 4000/2 Abyssal Explorer.

Фото: Triton Submarines

Нагадаємо, що 19 червня 2023 року в Атлантичному океані зник підводний човен, котрий використовували для огляду уламків “Титаніка”.

21 червня, рятувальники почули підводні шуми та намагалися знайти людей, оскільки у тих залишалося кисню ще приблизно на 24 години.

Під час пошуку зниклого в Атлантиці “Титана”, що прямував з туристами до затонулого “Титаніка”, виявили п’ять фрагментів батискафа. Членів екіпажу оголосили загиблими через імплозії підводного човна.

Підводний човен “Титан”, побудований OceanGate, був сертифікований лише до 1300 метрів, що набагато менше глибини дна океану, де лежать уламки Титаніка.

Приватна індустрія підводних суден постраждала після цієї катастрофи, і тепер Коннор та Лейхі сподіваються, що успішне плавання відновить інтерес до таких подорожей.

Пані посол США Бріджит Брінк, котра залишає свою посаду, опублікувала прощальне відеозвернення, акцентувавши, що бути послом в Україні в цей критичний момент історії “було честю всього життя”. 

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко спорядив три комплекси протидії технічним розвідкам “Ай-Петрі СВ” військовим, котрі нині виконують бойові задачі на різних напрямках фронту.

У середу, 23 квітня, США, Україна, Велика Британія та Франція проведуть переговори у Лондоні. Зустріч анонсував президент Володимир Зеленський після розмови з главою британського уряду Кіром Стармером.

Україна у першому кварталі 2025 року імпортували більш як 127 тисяч цивільних дронів на $371 млн. Переважна більшість БпЛА ввезені з Китаю із застосуванням митних пільг.

На Хмельниччині затримали агентку російської воєнної розвідки, що збирала дані для підготовки ударів армії РФ.  Пріоритетними цілями росіян були аеродроми і транзитні склади зберігання зброї, боєприпасів та амуніції українських військ.