Рішення Путіна не ліквідовувати ПВК «Вагнер» обернулося для нього втратою авторитету – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
Рішення президента Росії Володимира Путіна відтермінувати покарання ПВК “Вагнер” за нещодавню спробу заколоту ставить його самого та його підлеглих у незручне становище.
Зазначається, що невідомі особи 9 липня оприлюднили в мережі зображення, схоже на так званий статут ПВК “Вагнер”.
Як пояснили аналітики, досі залишається незрозумілим, кому вигідний витік засновницького документа “Вагнер”, оскільки він робить групу професійною та привабливою порівняно з регулярними російськими військовими.
Водночас повідомляється, що “Вагнер” все ще проводить вербування в Росії, в той час, як Міноборони РФ здійснює конкурентну роботу з наймання бойовиків Євгена Пригожина для підписання контрактів з відомством.
“Рішення Путіна не позбавлятися групи “Вагнер” – раніше найбільш боєздатної сили Росії – ускладнює для Путіна та інших російських впливових посадовців знання про те, як взаємодіяти з ними та її лідерами й бойовиками”, – йдеться у звіті.
- Очільнику ПВК “Вагнера” Євгенію Пригожину, рейтинг популярності якого різко зріс перед його короткочасним повстанням, загрожує політичне знищення – сучасний еквівалент того, як радянський лідер Йосип Сталін очищав ворогів з офіційних фотографій.
- 8 липня Польща почала переміщення понад 1000 військових на схід країни на тлі зростаючої стурбованості країни-члена НАТО тим, що присутність бойовиків групи “Вагнер” в Білорусі може призвести до посилення напруги на кордоні, повідомив міністр оборони Маріуш Блащак.
- У Держприкордонслужбі України повідомили, що Білорусь можу розмістити у себе 8000 найманців ПВК “Вагнер”. Сили оборони готові відповісти на ймовірну загрозу з боку РБ.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.