Геращенко направила запит до Генпрокуратури щодо тиску з боку ОП на «Укрінформ»
Джерело: Ірина Геращенко/Telegram
Співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко повідомила, що направила запит до Офісу Генерального прокурора щодо фактів політичної цензури і тиску з боку Офісу Президента на державне інформаційне агентство “Укрінформ”.
“Як і обіцяла, направила запит на Генпрокурора щодо фактів політичної цензури, втручання в роботу редакції з боку ОП, перешкоджання журналістській діяльності і темники колишнього керівника “Укрінформу”, – повідомила Ірина Геращенко.
За її словами, очевидні факти, що влада повертає найгірші практики часів Януковича, блокування опозиції, лідерів громадських думок, стали відомими суспільству зі статті в “УП”.
“Дякую тим журналістам, які наважилися сказати правду. Зверніть увагу, від ОП і влади, від профільного в.о. міністра і слуг – нуль реакції на шокуючу інформацію про цензуру”, – зауважила співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко
- Фото: Ірина Геращенко/Telegram
- Фото: Ірина Геращенко/Telegram
- Фото: Ірина Геращенко/Telegram
- Фото: Ірина Геращенко/Telegram
Нагадаємо, що як йдеться в матеріалі УП “Всі свої. Як Офіс президента бере під контроль Укрінформ”, колишній гендиректор агентства “Укрінформ” Олексій Мацука розсилав редакції списки із небажаними спікерами. Проте колектив агентства відмовився за ними працювати.
У листопаді 2023 року генеральним директором “Укрінформу” призначили журналіста Олексія Мацуку.
Видання зауважило, що з приходом Мацуки в “Укрінформі” з’явилися “лояльні до Офісу Президента журналісти”. При цьому вказано, що після призначення нових менеджерів у колективі агентства відбулися конфлікти.
“Майже щодня Мацука поширював у редакційних чатах теми, які “бажано висвітлювати”, а також, як “краще пояснювати” політичні, військові та міжнародні події. Простіше кажучи, “темники”. Творчі редакції також отримували списки експертів з контактами, до яких варто звертатися при підготовці новинних і аналітичних матеріалів”, – йдеться в матеріалі.
Окрім того, відеовідділу “Укрінформу” намагалися заборонити публікувати в YouTube контент із соцмереж колишнього командувача Об’єднаних сил.
УП ознайомилася із документами для регіонів, які надсилав Мацука. Майже в кожному файлі була колонка “небажані спікери” з переліком людей, організацій, місцевих політиків, коментарі яких не треба використовувати в матеріалах. Серед “небажаних спікерів” – опозиційні до нинішньої влади діячі.
За даними журналістів, колектив агентства відмовився працювати за темниками.
“Коли Мацука дізнався, що “темники” розійшлися по всьому агентству, а не лише серед регіональних кореспондентів, то перелякався. Спочатку все заперечував, потім казав, що надсилав тільки дві колонки (з темами і спікерами. – Ред.), а третю (з “небажаними спікерами”. – Ред) хтось інший дописав. Через деякий час узагалі наказав власкорам в областях зробити матеріали з усіма “небажаними спікерами”, – розповів один з очевидців тих подій в агентстві.
Водночас у медійній команді ОП заперечили свою причетність до появи “темників” в “Укрінформі”. А Олексій Мацука відмовився відповідати на запитання, звідки їх отримав.
На скандал відреагувала співголова фракції “Європейська солідарність” Ірина Геращенко.
“Це не просто витік внутрішніх документів державного агентства Укрінформ. Це задокументований факт політичної цензури, яка заборонена в Україні. Під цензуру, й не лише в Укрінформі, а й в марафоні, потрапляє “Європейська Солідарність”. За неї є кримінальна відповідальність. І якби в Україні була незалежна прокуратура, вона б мала негайно відкрити кримінальну справу за фактом цензури, тиску на журналістів і перешкоджання діяльності”, – обурилася вона.
За словами Геращенко, команда “ЄС” неодноразово звертала увагу на тиск на опозицію, перешкоджання міжпарламентській діяльності, блокування депутатів фракції “Євросолідарності” і недопуск їх до марафону.
“Все це – один ланцюжок, сплетений на Банковій радниками і радницями. Які керують країною, не декларуються і повертають в Україну часи Януковича. Готую запит до ГПУ щодо цензури і тиску з боку Банкової на державне інформаційне агентство”, – резюмувала вона.
- Співголова фракції “Європейська солідарність” Ірина Геращенко заявила, що готує запит до Офісу Генерального прокурора щодо цензури і тиску з боку Офісу Президента на державне інформаційне агентство “Укрінформ”.
- Спільнота українського “Медіаруху” закликала владу припинити тиск на Суспільне мовлення та зберегти за ним вечірні прайми телемарафону.
В суботу, 10 травня, на Закарпатті прикордонники виявили в горах тіло людини.
Спеціальний представник президента США Кіт Келлог заявив, що повне 30-денне перемир’я стане початком процесу завершення російсько-української війни.
У Каталонії, на північному сході Іспанії, близько 160 000 людей наказали не виходити з домівок після того, як пожежа на промисловому підприємстві спричинила токсичну хмару хлору на великій території.
Із тимчасово окупованої території Херсонської області вдалося повернути трьох хлопців віком від 12 до 16 років.
8 травня акторки й актори Молодого театру зі сцени звернулися до глядачів після вистави й заявили про сексуальні домагання директора — художнього керівника театру Андрія Білоуса.