В Іспанії чоловік зґвалтував дитину, але не потрапив за ґрати через «культурні особливості»

Джерело: The Telegraph

У центральній Іспанії міста Сьюдад-Реаль чоловік уникнув позбавлення волі у справі про зґвалтування 12-річної дівчинки через “культурної особливості ромської спільноти”.

Іспанське законодавство передбачає, що особи віком до 16 років не можуть давати згоду на сексуальні стосунки. Утім суд дозволив скористатися юридичним винятком чоловіку, якому на момент інциденту було 20 років. Суд врахував, що стосунки “завжди були за згодою в межах романтичних”, і що обидві сторони були “близькими за віком і зрілістю”.

Згідно з постановою, підсудний не знав точного віку неповнолітньої, а стало це відомо лише коли вони звернулися до лікаря з приводу її вагітності. Прокуратура вимагала 11 років позбавлення волі за повторне зґвалтування неповнолітньої, але суд описав своє рішення як “беззаперечний факт (того), що стосунки мали місце в культурному та соціальному контексті ромської спільноти, де шлюби між дуже молодими людьми є частими”.

Спершу прокуратура висунула 37-річний вирок за трьома пунктами зґвалтування, але погодилася на угоду про визнання провини з пом’якшеним вироком. У вироку було зазначено, що “пари починають (сексуальне життя, – ред.) з дуже раннього віку в ромській культурі”.

Нове опитування показало, що Александрія Окасіо-Кортес має більшу підтримку серед демократів у Нью-Йорку, ніж багаторічний сенатор Чак Шумер.

Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 14 цивільних, серед них 6 дітей

Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.

Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.