Столична влада не погоджувала проведення Маршу Рівності у метро – КМДА
Джерело: пресслужба КМДА
3 червня у Київській міській державній адміністрації поінформували про відсутність погодження від влади на проведення Маршу Рівності у метро з міркувань безпеки.
Зокрема, організаторів закликали обрати іншу локацію.
Зауважується, що у разі проведення заходу відповідальність за дотримання всіх заходів безпеки покладається на організаторів.
У КМДА підтвердили, що правозахисні та інформаційно-роз’яснювальні заходи, спрямовані на утвердження рівності, є важливими також в умовах воєнного стану. Одначе, Київський метрополітен – об’єкт подвійного призначення і частина критичної інфраструктури міста, це завжди території підвищеного ризику через обмеженість простору, графік руху поїздів і великий пасажиропотік.
Щоб не наражати на небезпеку учасників заходу та пасажирів, уникнути можливих провокацій, міська влада не може дозволити проведення Маршу Рівності в метро, – мовиться у заяві.
У повідомленні акцентували, що поширені деякими Telegram-каналами заяви про нібито зупинку руху метро на час проведення маршу та виділення на організацію коштів із міського бюджету – не відповідають дійсності. У КМДА припустили, такі вкиди мають на меті “збурити суспільство та дестабілізувати ситуацію у столиці”.
Зауважимо, у червні, прайд-місяці на підтримку прав та видимості ЛГБТК+ спільноти, KyivPride проведе у столиці благодійний фестиваль та перший з 2021 року Марш Рівності. Усі кошти, зібрані на фестивалі, KyivPride передасть на Прайд-збір, в межах якого українські ЛГБТК+ організації збирають 4 000 000 гривень для українських військових.
Вже 16 червня у столиці відбудеться Марш Рівності. Це перший Марш з 2021 року.
Організатори запевняють, що врахували усі ризики та виклики, тож Марш відбудеться у максимально безпечних умовах. З безпекових міркувань, у Марші зможуть взяти участь не більше 500 осіб. Це, зокрема, активісти, представники ЛГБТК+ та правозахисних організацій, волонтери.
- Гомофоби спаплюжили постери із зображеннями українських ЛГБТК+ військових, розміщені у трьох містах України в межах інфокампанії на підтримку ЛГБТК+ захисників та захисниць.
- В Збройних силах України служать понад 62 тисячі жінок й серед них також є представники ЛГБТ-спільноти. Три військові розповіли про свій досвід служби в ЗСУ, гомофобію та права.
- У Києві група чоловіків напала на хлопця через його толерантне ставлення до ЛГБТ-спільноти.
- Авторка законопроєкту “Про інститут реєстрованих партнерств”, депутатка Інна Совсун заявила, що “ЛГБТ-спільнота в Україні, військові та цивільні, досі не мають рівних прав з гетероceкcyaльними українцями та українками”.
Нацполіція встановила виконавців вбивства полковника СБУ Івана Воронича у Києві. Чоловіка й жінку ліквідували під час затримання.
Понеділок, 14 липня, в Україні буде традиційно липневим – спекотним або дуже теплим, залежно від регіону. Температура повітря у південних, східних і більшості центральних областей сягатиме +29…+34°C. У північній частині – близько +27…+30°C. На заході – відносно комфортніші +25…+29°C. Без опадів, за винятком західних регіонів, де ввечері можуть пройти грозові дощі зі шквалами та локальним градом.
Російські війська просунулися в районі Мілового на північному сході Харківської області, приблизно за 16 кілометрів від Великого Бурлука. Про це свідчать геолокаційні відео, опубліковані 12 липня, а також звіти американського Інституту вивчення війни.
Російські війська посилюють атаки на українські міста, а Москва вже готує нову хвилю наступу на фронті. За інформацією видання BILD, посилаючись на джерела в російському Генштабі, Кремль отримав план масштабної наступальної операції, яку планують розпочати в другій половині літа.
Тонкий шар рідини, який часто з’являється на поверхні йогурту, насправді є сироваткою – корисним молочним білком, а не ознакою псування продукту. Попри поширене бажання вилити цю воду, дієтологи радять робити навпаки – просто перемішати її назад у йогурт.