США зреагували на відмову Китаю брати участь у Саміті миру
Джерело: Голос Америки
У Держдепі США прокоментували відмову Китаю приєднатись до Саміту миру України, який пройде у Швейцарії 15-16 червня.
За словами речника Держдепу Метью Міллера, США хочуть, аби Саміт миру був успішним, однак не розуміють, як цьому може посприяти Китай.
Міллер наголосив, що Китай може зіграти важливу дипломатичну роль у завершенні війні, якщо він цього захоче.
“Але поки що важко зрозуміти, як вони можуть зіграти таку роль, враховуючи дії, які Китай вживав протягом останніх місяців, щоб відбудувати та реконструювати оборонно-промислову базу Росії. Тож ми й надалі будемо чітко пояснювати Китаю, що ми проти таких дій, і будемо притягати до відповідальності причетні до цього організації. Ми вже чули, що наші європейські колеги планують робити так само”, – наголосив речник.
Він додав,що США підтримують саміт і сподіваються, що він буде успішним. Саме тому, сказав Міллер, на Саміті Сполучені Штати представлятиме віцепрезидентка Камала Гарріс.
Відповідаючи питання, чи планує долучитись до саміту і Держсекретар США Ентоні Блінкен, Міллер зауважив, що поки не володіє такою інформацією.
- На сьогодні на Саміт миру у Швейцарії мають намір поїхати 106 країн світу, проте Росія намагається завадити його проведенню. Китай зі свого боку теж цьому сприяє.
Служба безпеки зібрала докази проти дев’яти воєнних злочинців РФ, причетних до масових катувань мирних жителів під час тимчасової окупації Київщини.
Завтра, 2 липня, в Індії на триденній конференції за участі понад сотню буддійських релігійних лідерів покажуть відеозвернення лідера тибетських буддистів Далай-лами XIV.
Президент України Володимир Зеленський підписав документи для ратифікації угоди про створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України.
У Верховній Раді розглядають законопроєкт Кабінету Міністрів, який унеможливить використання освіти як способу уникнення мобілізації.
Україна отримала дев’ятий транш від Міжнародного валютного фонду на суму 500 млн доларів на покриття пріоритетних бюджетних потреб.