ВРУ ухвалила закон про статус англійської мови в Україні
Джерело: нардеп Ярослав Железняк у Telegram
4 червня Верховна Рада ухвалила закон про застосування англійської мови в Україні (законопроєкт 9432) більшістю голосів. Цей закон встановлює статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні.
Законопроєктом визначають категорії посад, де знання англійської є обов’язковим.
Згідно з новим законом, знання англійської мови обов’язкове для осіб, які претендують на такі посади:
- державна служба категорії “А”;
- державна служба категорій “Б” і “В”, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів;
- голови місцевих державних адміністрацій, їхні перші заступники та заступники;
- військовослужбовці офіцерського, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України;
- поліцейські середнього і вищого складу Національної поліції України, посадовці начальницького складу інших правоохоронних органів, посадовці начальницького складу служби цивільного захисту, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України;
- прокурори;
- посадовці податкових та митних органів, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України;
- керівники, члени виконавчого органу, члени наглядової ради (ради директорів) та інші посадові особи державних підприємств, господарських товариств, у статутному капіталі яких більш як 50% акцій (часток) належать державі;
- керівники державних наукових установ;
- керівники закладів вищої освіти;
- посадовці у сфері освіти і науки, перелік яких визначається Кабміном.
Вимога щодо володіння англійською або іншою іноземною мовою може бути встановлена суб’єктом призначення для осіб, які претендують на зайняття посад в органах місцевого самоврядування (крім виборних посад), якщо їхні основні посадові обов’язки передбачають виконання функцій з міжнародного співробітництва.
Фінансування вивчення англійської мови громадянами України здійснюватиметься коштом державного, місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством.
Варто зазначити, що закон буде вводитися поступово – після скасування або припинення воєнного стану для окремих категорій осіб. Фінальний текст закону поки що не опубліковано.
Довідка. У листопаді минулого року Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроект, що стосується використання англійської мови в Україні (реєстраційний номер 9432), який представив президент. За цей законопроект проголосували 278 народних депутатів.
- Начальник Чернівецького прикордонного загону Ігор Заруднєв повідомив, що затриманих чоловіків на кордоні під час спроби незаконного перетину негайно доставлятимуть до ТЦК.
- Уряд під час засідання 4 червня офіційно затвердив Матрицю реформ та порядок моніторингу виконання наданих Україні міжнародними партнерами рекомендацій та умов.
- Український уряд автоматично продовжив на три місяці відстрочки від мобілізації тих працівників, які отримали “бронь” від Мінекономіки.
Розробники української відеогри “S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля” повідомили про продаж мільйона примірників. Гра вийшла 2 дні тому, 20 листопада.
22 листопада Кабінет міністрів України ухвалив рішення, яке дозволить залучити 4,8 мільярда доларів від Світового банку в рамках проєкту “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні” (PEACE in Ukraine).
Політична асамблея Європейської народної партії одноголосно ухвалила Резолюцію на підтримку України, яку вніс п’ятий Президент України та лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко.
56-річна киянка отримала вирок за вбивство кота.
Сухопутна частина ворожого угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580 тисяч російських військових.