У Вінниці обікрали могилу наймолодшого оборонця «Азовсталі» Назарія Гринцевича

Фото: annatollilvna_1984/Instagram
Джерело: мати Назарія Гринцевича Маріанна Колос/Instagram
У Вінниці невідомі обікрали могилу наймолодшого оборонця “Азовсталі” Назарія Гринцевича на псевдо “Грінка”, зокрема зловмисники вкрали іграшку, яку йому матір подарувала в дитинстві.
“С*ки, тварі! Вкрали собаку Назара! Я його купила йому на першу зарплату, коли Назар був маленький ще – 1,6 рочка. Я вимушена була йти на роботу, заробила зарплату – 700 грн і купила собаку йому за 500 грн. Я працювала зранку до світанку, щоб прогодувати дитину!” – написала матір загиблого захисника.
Жінка закликала повернути іграшку на місце й попросила всіх небайдужих поширити цю інформацію.
Нагадаємо, що 6 травня в бою за Україну загинув оборонець “Азовсталі” Назарій Гринцевич на псевдо “Грєнка”.
Назарій був одним із наймолодших захисників “Азовсталі”, у березні йому виповнився 21 рік.
21 вересня 2022 року Назарія визволили з російського полону під час обміну військовополоненими. Після звільнення з полону він заснував з товаришами підрозділ “Контакт 12”, де Назарій був командиром взводу оптичних спостерігачів.
“Назарій “Грєнка” Гринцевич.ᛉ10.03.2003–ᛣ06.05.2024. В бою за Україну загинув наш друг, засновник “К12”, учасник оборони Маріуполя, азовець Назарій “Грєнка” Гринцевич. Вагу цієї втрати для кожного з нас і для України неможливо описати словами. “Грєнка” — безстрашний учасник вуличної боротьби за Україну з малих років, згодом — азовець, який пройшов запеклі бої оточеного Маріуполя, отримав поранення, пройшов ворожий полон і повернувся в стрій. Своєю безмежною енергією і натхненням він вів за собою десятки та надихав тисячі людей. І його приклад вічно світитиме майбутнім поколінням. Найкращий друг. Лідер. Легенда. Помстимося”, – повідомили у спецпідрозділі “Контакт 12”.
Назарій має нагороду – орден “За мужність” III ступеня (2022) — за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, зразкове виконання службового обов’язку.
- У селищі Гусятин на Тернопільщині встановили особу зловмисника, який вчинив наругу над чотирма могилами військовослужбовців.
- У Дніпрі троє неповнолітніх – двоє 13-річних хлопців та 10-річна дівчинка – повалили надгробний хрест на могилі українського захисника на одному з місцевих цвинтарів Новокодацького району Дніпра.
- У Черкасах невідомі пошкодили ялинку на могилі загиблого військового Олександра Коцуконя. Невідомі поцупили ялинкові прикраси, які напередодні залишила його мати Оксана Коцуконь.
22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.
Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.
У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
Голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов повідомив, що на півострові повністю зупинений продаж пального приватним особам та недержавним підприємствам.
Унаслідок російських обстрілів на Херсонщині за минулу добу загинула одна людина, ще дев’ятеро дістали поранення.