На війні загинув захисник «Азовсталі» Назарій Гринцевич на псевдо «Грєнка»

Фото: “Контакт 12”

Джерело: група спецпризначення “Контакт 12″/Telegram

6 травня в бою за Україну загинув оборонець “Азовсталі” Назарій Гринцевич на псевдо “Грєнка”.

Назарій був одним із наймолодших захисників “Азовсталі”, у березні йому виповнився 21 рік.

21 вересня 2022 року Назарія визволили з російського полону під час обміну військовополоненими. Після звільнення з полону він заснував з товаришами підрозділ “Контакт 12”, де Назарій був командиром взводу оптичних спостерігачів.

“Назарій “Грєнка” Гринцевич.ᛉ10.03.2003–ᛣ06.05.2024. В бою за Україну загинув наш друг, засновник “К12”, учасник оборони Маріуполя, азовець Назарій “Грєнка” Гринцевич. Вагу цієї втрати для кожного з нас і для України неможливо описати словами. “Грєнка” — безстрашний учасник вуличної боротьби за Україну з малих років, згодом — азовець, який пройшов запеклі бої оточеного Маріуполя, отримав поранення, пройшов ворожий полон і повернувся в стрій. Своєю безмежною енергією і натхненням він вів за собою десятки та надихав тисячі людей. І його приклад вічно світитиме майбутнім поколінням. Найкращий друг. Лідер. Легенда. Помстимося”, – повідомили у спецпідрозділі “Контакт 12”.

Назарій має нагороду – орден “За мужність” III ступеня (2022) — за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, зразкове виконання службового обов’язку.

На фронті спостерігається дефіцит зенітних ракет малої дальності, що ускладнює протистоянню Збройних Сил України агресорам. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів про ситуацію на передовій та можливі шляхи розв’язання проблеми.

Невідомі покупці стали активно накопичувати судна, здатні перевозити скраплений природний газ (СПГ). Цих покупців пов’язують із РФ, тому, як наголосили ЗМІ, це свідчить про розширення “тіньового” флоту російських танкерів для перевезення газу.

Президент США Джо Байден не має наміру достроково скласти повноваження, попри рішення не брати участь у виборах 2024 року, повідомили у Білому домі.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 липня. Найгарячішою залишалася ситуація на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському і Куп’янському напрямках.

21 липня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7620 росіян та знищили 1391 одиницю озброєння та військової техніки.