«Енергоатом» уклав договір страхування всіх чотирьох атомних станцій на випадок інциденту

Джерело: НАЕК «Енергоатом».

У червні “Енергоатом” уклав догорів щодо страхування всіх чотирьох атомних станцій України на випадок ядерного інциденту. Сума страхування склала 5 млрд грн, утім відшкодування у випадку аварії ЗАЕС можуть покрити лише після деокупації.

Запорізька атомна станція нині не контролюється Україною, тому страхове покриття надаватиметься з відкладальною умовою після звільнення від росіян. “Енергоатом” не контролює дії РФ, тому не може нести відповідальність за всі ядерні ризики, які можуть виникнути на окупованій ЗАЕС.

Інші АЕС працюють на підконтрольній Україні території, тому потенційне відшкодування діє повною мірою. Подібні угоди є стандартною світовою практикою.

В “Енергоатомі” наголосили, що дотримуються усіх вимог національного та міжнародного законодавства стосовно страхування цивільної відповідальності за заподіяну ядерну шкоду. Компанія підкреслила, що робить усе можливе для запобігання настання страхового випадку в умовах збройної агресії РФ проти України. Йдеться, зокрема, про окупацію росіянами найбільшої в Європі атомної електростанції – Запорізької.

“…Відповідно до норм чинного законодавства, не підлягають обов’язковому відшкодуванню випадки заподіяння ядерної шкоди внаслідок ядерного інциденту, який спричинений, зокрема, воєнними діями, збройними конфліктами, громадянською війною, повстаннями, політичними або громадянськими заворушеннями, страйками, терористичними актами”, — йдеться у повідомленні.

Росіяни захопили ЗАЕС 4 березня 2022 року. 22 червня президент Володимир Зеленський заявляв про плани Росії влаштувати теракт на Запорізькій АЕС. 1 липня він казав, що ситуація на станції дуже складна – вона замінована, і там перебувають бойовики.

Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей.

Центр протидії дезінформації продовжує моніторити інфопростір країн Глобального Півдня та виявляти вигідні РФ наративи.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 18 вересня. Загалом від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення. Більш як 50% від загальної кількості боїв відбулися на Покровському та Курахівському напрямках.

17 вересня вперше відбувся централізований обмін повістками в електронному вигляді. Загалом Укрпошта отримала близько шести тисяч повісток щодо виклику військовозобов’язаних до ТЦК.

Посли країн “Великої сімки” підтримали та привітали схвалення Радою закону щодо реформи митниці.