Довіра до Зеленського і «Слуги народу» демонструє тенденцію до зниження – опитування
Джерело: КМІС
За даними останнього опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) довіра до Президента України Володимира Зеленського та його політичної сили “Слуга народу” має тенденцію до зниження.
В опитування порівняли рейтинг довіри до Зеленського від початку його правління і до травня 2024 року. Відповідно до результатів, у вересні 2019 року Зеленський мав 80% підтримки, тоді як всього 9% не довіряли йому.
Перед початком повномасштабного вторгнення РФ, у лютому 2022 року, Зеленському довіряло вже тільки 37%, тоді як рейтинг недовіри підскочив до 52%.
У травні 2022 року, коли тривав третій місяць повномасштабної війни, його рейтинг знову зріс, до рекордних 90%, а рейтинг недовіри знизився до 7%.
Однак за роки війни рейтинг президента знову почав падати. Зокрема у грудні 2023 року Зеленському висловлювали довіру 77%, у лютому 2024 року 64%, а у травні 2024 року вже 59%. Натомість зростає кількість тих, хто не довіряє президенту – 22%, 35% та 36% відповідно.
Суттєво знизився рейтинг довіри і до партії “Слуга народу”, яка на виборах до парламенту у 2019 році отримала більшість голосів виборців.
Останнє опитування свідчить, що дуже добре або скоріше добре діяльність політсили оцінюють лише 7% українців. Нейтрально партію оцінили 31% опитаних, тоді як більшість – 55% – відповіли, що погано або дуже погано оцінюють діяльність “слуг”.
Водночас у КМІС наголосили, що попри зниження довіри до Зеленського, українці продовжують вважати його легітимним президентом і значна більшість опитаних – 70-80% – проти проведення виборів президента зараз.
“Утім, тенденція до зниження довіри продовжується і, як можна бачити з результатів, основні причини для критики від пересічних українців – не завжди вдала кадрова політика і рішення та питання справедливості (зокрема, у формі боротьби з корупцією та справедливого тягаря війни для всіх). Наразі можна спостерігати, що українці більше зосереджуються на критиці “команди”, а не самого Президента (зокрема, як можна бачити, якщо сам Президент має досить високу довіру, то його партія – ні). Проте тренд зниження довіри вказує, що вже відбувається “перенесення негативу” і на самого Президента”, – мовиться у звіті.
Опитування проводилось упродовж 16-22 травня 2024 року методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Загалом опитано 1002 респонденти зі всіх підконтрольних Україні регіонів.
- Згідно з опитуванням КМІС, 43% українців вважають, що за період президентства Володимира Зеленського рівень демократії в Україні погіршився.
- 57% українців, які виїхали за кордон через повномасштабне вторгнення РФ, хотіли б отримати громадянство інших країн.
Президент США Дональд Трамп поспілкувався з представниками В’єтнаму, Індії та Ізраїлю щодо можливості пом’якшення мит для цих країн.
Популярний штучний підсолоджувач сукралоза (E955) може порушувати апетит і робити споживачів більш голодними, ніж якби вони споживали цукор.
Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре розкритикував ідею дзеркальних мит його країни проти США.
Служба зовнішньої розвідки (СЗР) повідомляє, що за перші п’ять діб квітня фіксується розгортання нової хвилі інформаційної атаки проти України. Російські спецслужби намагаються просувати звинувачення перед країнами ЄС та США у нібито небажанні Києва вести переговори щодо завершення війни.
У ніч на 5 квітня безпілотники Служби безпеки України уразили в Самарській області РФ завод “Промсинтез”.