Штучний інтелект вигадав «машину часу»: як поговорити із собою у майбутньому

Джерело: The Guardian 

Чат-бот від дослідників ШІ все більше дивує новими можливостями – відтепер користувачі зможуть не просто ставити питання і отримувати на них відповіді. Штучний інтелект пішов далі і зовсім скоро ви зможете поспілкуватися із собою із майбутнього.

Future You – (саме так називається новинка) моделює Вас, але тільки у старшому віці – приблизно років у 60. Ваш “майбутній клон” зможе поділитися мудрістю, набутим життєвим досвідом і навіть генерувати правдоподібні синтетичні спогади. Дослідники стверджують, що розробка покликана мотивувати користувачів на прагнення позитивних змін, бо представлені у ній моделі вчать змінювати поведінкові парадигми на краще, що теоретично допоможе людям досягати успіху.

Як взаємодіяти із “ШІ-клоном”? 

Усім охочим зазирнути у своє майбутнє доведеться спочатку пройти певне анкетування і відповісти на низку питань, які стосуватимуться друзів, родини, минулого досвіду. Із отриманих відповідей штучний інтелект створює портретне зображення, яке максимально нагадуватиме вас у 60-річному віці.

Далі Future You генерує синтетичні спогади, спираючись на передісторію. Фінальною частиною системи є сам чат-бот на базі GPT 3.5 від OpenAI, який представляє себе як потенційну старшу версію користувача, здатну розповісти про свій життєвий досвід.

Прикладів тестування такого винаходу не так багато, проте вже є й найбільш яскраві випадки, як от нещодавно із вчителькою біології. Вона запитала у бота, який момент в її кар’єрі буде найважчим, на що той відповів – що як для вчительки біології на пенсії, вона пригадує особливий момент, коли допомогла студенту, який погано вчився, покращити свої оцінки.

«Було так приємно бачити, як обличчя учня світилося гордістю та досягненням», – написав Future You .

Чи є сенс перейматися людству, і як вплине така новація на психологічний стан? Початкові випробування за участю 344 добровольців показали, що розмови з чат-ботом змушують людей відчувати себе менш тривожними і більш пов’язаними зі своїм майбутнім.

Начальник генштабу ЗС РФ Валерій Герасимов відзвітував главі Кремля Володимиру Путіну про буцімто повне “звільнення від ЗСУ” Курської області Росії.

У російському Комсомольску-на-Амурі 4-річний хлопчик загинув на виставці “трофейної техніки ЗСУ”. Дитину придавило кришкою люка від бронетранспортера.

Київська міська державна адміністрація повідомила про відновлення оплати проїзду у метро банківською картою.

Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах Збройних сил України безпілотний авіаційний комплекс “Громило Оптик” українського виробництва. 

Виконуючий обов’язки прокурора США в окрузі Колумбія звинуватив онлайн-енциклопедію Вікіпедію у тому, що вона “дозволяє іноземним суб’єктам маніпулювати інформацією та розповсюджувати пропаганду серед американців”.