У Франції дозволять поліції шпигувати через камери смартфонів

Джерело: Le Monde

Французькі законодавці схвалили законопроєкт про реформу системи правосуддя, згідно з яким поліція має право доступу до мобільних телефонів та інших гаджетів підозрюваних у тяжких злочинах з метою визначення їхньої геолокації та дистанційної активації відеокамери та диктофона для стеження.

У виданні пояснили, що застосовувати цей інструмент планують лише для підозрюваних за кримінальними статтями, які передбачають не менше п’яти років позбавлення волі, зокрема це стосується тероризму та організованої злочинності.

Міністр юстиції Ерік Дюпон-Моретті запевнив, що нововведення торкнеться лише “десятків випадків на рік”.

Зазначається, що кожна дія поліціянтів щодо дистанційного доступу до гаджетів підозрюваних повинна бути схвалена суддею, а загальна тривалість стеження не може перевищувати шести місяців.

При цьому представники окремих професій, зокрема лікарі, журналісти, адвокати, судді та члени парламенту, не будуть законними об’єктами стеження.

Своєю чергою, у травні група захисту цифрових прав La Quadrature du Net заявила, що законопроєкт “викликає серйозну занепокоєність у зв’язку з порушенням фундаментальних свобод”. Правозахисники згадали права на безпеку, приватне життя, приватне листування та вільне пересування.

За словами Дюпон-Моретті, Франція далека від тоталітаризму “1984 року” – роману Джорджа Орвелла про суспільство, яке перебуває під тотальним стеженням. “Закон врятує життя людей”, – резюмував він.

Активісти руху “Жовта Стрічка” повідомляють про суттєве збільшення випадків кишкових інфекцій серед дітей на тимчасово окупованих територіях Запорізької, Херсонської та Луганської областей.

Дрони Служби безпеки України атакували російські склади боєприпасів поблизу тимчасово окупованого Харцизька на Донеччині.

У місті Хуарес, що на мексикансько-американському кордоні навпроти Ель-Пасо (штат Техас), виявлено близько 400 розкладених тіл, серед яких 383 повних людських тіла та 6 часткових.

Військова контррозвідка СБУ у взаємодії з Головнокомандувачем ЗСУ зірвала спробу РФ отримати дані про авіаційну інфраструктуру українських Повітряних Сил.

Американському реперу Каньє Весту заборонили в’їзд до Австралії через антисемітські тексти в його піснях, зокрема трек “Heil Hitler”, який він випустив на 80-ту річницю поразки Третього Рейху.