У Польщі затримано українця через підозру у шпигунстві на користь Росії

Джерело: Polska Agencja Prasowa.

У Польщі затримано громадянина України через підозру у роботі в шпигунській мережі на користь Росії. Він перебуває у Польщі з 2019 року.

За даними польської Агенції внутрішньої безпеки (ABW), це вже 15 затримана особа, котру підозрюють у роботі на РФ. Їхнє розслідування, яке проводять під наглядом Люблінської прокуратури, стосується шпигунської мережі на території Польщі.

Підозрюваного затримано 21 червня. Чоловік стверджував, що слідкував за критичною інфраструктурою, як-от військовими об’єктами та морськими портами.

Громадянин України постійно інформував керівників про результати розвідувальної діяльності. В обмін на дані він отримував винагороду.

Йому висунуто звинувачення в участі в організованому злочинному угрупованні та діяльності на користь іноземної розвідки проти інтересів Польщі. Строк покарання може сягати на строк до 10 років. Чоловіка тимчасово заарештував чоловіка на три місяці.

 

Міністр інфраструктури Польщі Алвін Гаджадхур в суботу, 2 грудня, повідомив, що контроль, який зараз здійснюється на польсько-українському кордоні, буде посилено.

Державний секретар з питань публічної дипломатії та зв’язків з громадськістю Угорщини Золтан Ковач прокоментував скасування відрядження Петру Порошенку та заяву СБУ про те, що Порошенко нібито “мав стати інструментом в руках російських спецслужб”.

Протягом дня, 2 грудня, армія РФ здійснила 22 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 149 вибухів. 

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що Україна рухається до авторитаризму і “у якийсь момент може перестати відрізнятися від Росії, де все залежить від примхи однієї людини”.

Спілка європейських футбольних асоціацій (УЄФА) не включила збірну Росії в жеребкування Ліги націй сезону 2024/2025.