На протестах у Вірменії відбулись сутички мітингувальників з правоохоронцями

Джерело: Reuters

У Вірменії спалахнули сутички між протестувальниками та правоохоронцями під час мітингу проти прем’єр-міністра Нікол Пашиняна та його намагання підписати мирний договір з Азербайджаном.

Сутички відбулись у той момент, Пашинян заявив, що Вірменія та Азербайджан майже завершили підготовку до підписання мирного договору між країнами. Водночас він наголосив, що Вірменія не погодиться на вимоги Азербайджану внести зміни у свою конституцію.

На відео, знятих під час протестів, помітно, як поліція застосовує проти мітингарів, які оточили будівлю парламенту в Єревані, світлошумові гранати. Після цього мітингарі пішли до будівлі уряду, а згодом розійшлись.

За даними ЗМІ, внаслідок сутичок постраждали 17 поліціянтів. МВС Вірменії повідомило про те, що у сутичках поранень зазнали 79 мітингарів, ще 98 були затримані.

Лідер протестів, архієпископ Баграт Галстанян сказав мітингарям, що вимагав зустрічі з Пашиняном, аби обговорити деталі його “мирної” відставки з посади глави уряду.

Вірменія та Азербайджан неодноразово робили заяви про намір підписати мирний договір, щоб завершити чи не найтриваліший конфлікт за Нагірний Карабах, який розпочався ще у 1980-х роках.

У вересні минулого року Азербайджан повернув під свій контроль Карабах. Відтоді обидві сторони ведуть перемовини про мирний договір та демаркацію спільного кордону довжиною 1000 км.

Після місяців перемовин, які зайшли у глухий кут, у травні Вірменія повернула Азербайджану чотири села, які вона контролювала від початку 1990-х років, тим самим прибравши головну перепону перемовин.

Однак Азербайджан також почав вимагати, аби Вірменія змінила свою конституцію, забравши з неї згадки про незалежність Карабаху.

Пашинян, своєю чергою, не готовий вносити такі зміни. За його словами, такі вимоги є спробою “торпедувати” мирні перемовини, проте він визнав, що перспективи підписання мирних домовленостей залишаються високими.

Президент США Дональд Трамп оголосив, що переговори з Китаєм щодо угоди про майбутнє TikTok розпочнуться вже найближчого понеділка або вівторка. За його словами, сторони «практично» досягли згоди щодо умов продажу американських активів популярного додатка.

На південь від німецького міста Галле, біля доісторичного озера, археологи виявили сліди систематичного добування тваринного жиру – масштабного процесу, яким, імовірно, керували неандертальці ще 125 тисяч років тому. Вчені охрестили знахідку “жировою фабрикою”, адже мова йде не про випадкову обробку туш, а про добре організовану роботу з видобутку жиру з кісток.

На початку 2025 року BlackRock Inc. припинила пошук інвесторів для підтримки багатомільярдного фонду відновлення України. Це сталось після перемоги Дональда Трампа на виборах президента США різкої зміни ставлення Білого дому до України.

У п’ятницю, 4 липня, в американському штаті Техас раптова повінь на річці Гуадалупе забрала щонайменше 24 життя. Через потужні зливи вода піднялася до критичного рівня, змиваючи будинки, автівки та наметові табори. Пошуково-рятувальні операції тривають, десятки людей вважаються зниклими безвісти.

П’ятого президента України та лідера “Євросолідарності” Петра Порошенка вкотре не випустили з України. Цього разу мовиться про візит до Мадриду на зʼїзд найпопулярнішої в Іспанії Народної партії та в Рим на Конференцію з відновлення України.