Німеччина почне заохочувати 18-річних служити в армії
Джерело: АР
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус оголосив про плани щодо нового законодавства, спрямованого на поповнення рядів збройних сил для зміцнення обороноздатності країни. Планується надсилати листи всім 18-річним громадянам із запитанням про їхнє бажання та здатність служити в армії.
За його словами, це приблизно 400 тисяч осіб на рік. У випадку ухваленого законопроєкту нова військова служба буде добровільною. Це значно відрізняється від обов’язкового призову, зупиненого в Німеччині у 2011 році після 55 років дії.
“Росія вже два з половиною роки веде війну проти України — вона не лише ставить під сумнів заснований на правилах міжнародний порядок, вона його руйнує”, — сказав Пісторіус під час пресконференції в Берліні. “Це нова загрозлива ситуація”.
Після отримання листа громадяни мають заповнити анкету. Надалі їх запрошуватимуть пройти медичний огляд і відбиратимуть найбільш кваліфікованих для проходження військової служби. Її термін становитиме від 6 до 23 місяців.
Кампанія є частиною зусиль, спрямованих на збільшення чисельності активних сил до 203 000 з нинішніх 181 000. Німеччина мала понад 500 000 військових під час холодної війни.
Пісторіус наголосив, що жінки, яким виповнилося 18 років, також отримають листи. Утім вони не будуть зобов’язані відповідати, оскільки конституція Німеччини не передбачає для них обов’язкової служби.
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році у Німеччині почастішали заклики відновити певний вид військової служби. Канцлер Німеччини Олаф Шольц пообіцяв збільшити витрати на оборону до цільового рівня НАТО у 2% ВВП. Ще він обіцяв створити спеціальний фонд на 100 мільярдів євро.
Пісторіус неодноразово наголошував, що Німеччина повинна бути “придатною для війни”. За його словами, країна має діяти як надійний стримуючий фактор разом зі своїми союзниками по НАТО.
Очікується, що з приблизно 400 тисяч молодих людей, які щороку заповнюватимуть анкету, близько чверті виявлять інтерес до служби в армії. З них армія обиратиме 5 тисяч найбільш кваліфікованих, але планується збільшити цю кількість у довгостроковій перспективі.
Брак військового персоналу та обладнання залишається відомою проблемою в Німеччині. Комісар парламенту у справах збройних сил Єва Гегль у своєму щорічному звіті зазначила, що “Бундесвер старіє і скорочується” та наголосила на важливості питання персоналу.
З огляду на зростаючу загрозу з боку Росії інші європейські країни також розглядають нові форми військової служби. Наприклад, правляча Консервативна партія Великої Британії в травні заявила, що всі 18-річні повинні будуть проходити рік обов’язкової військової або цивільної державної служби за умови перемоги на національних виборах 4 липня.
- Згідно з оновленим законодавством у Польщі, під час війни або мобілізації ухилянтам загрожуватиме від трьох років позбавлення волі.
- Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус прискорює відновлення обов’язкової військової служби в Німеччині.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.