Польща посилила закон про мобілізацію: ухилянтів каратимуть позбавленням волі

Джерело: Rzeczpospolita

Згідно з оновленим законодавством у Польщі, під час війни або мобілізації ухилянтам загрожуватиме від трьох років позбавлення волі. Нова позначка “НЕГАЙНО” у приписній картці означає, що мобілізований має з’явитися до місця явки протягом шести годин з моменту отримання повістки.

Так, розпорядження міністра національної оборони Польщі від 7 грудня 2023 року про зразок призову на строкову військову службу містить лише два абзаци та додаток – новий зразок призову на строкову військову службу у разі мобілізації та під час війни. Оголошене наприкінці минулого року, розпорядження набуло чинності через 14 днів після оголошення, тобто 13 січня.

Зразок приписної картки складається з частини, призначеної для начальника військового пункту комплектування, та частини для особи, яка призивається. Передбачено внесення місця і дати явки викликаної особи та інформації про наслідки неявки за викликом. Цей термін визначається датою, а також такими словами, як “на другий день мобілізації” або “НЕГАЙНО”.

Пояснюється, що “НЕГАЙНО” означає, що призваний повинен з’явитися до місця явки протягом шести годин після отримання повідомлення про оголошення загальної мобілізації або початку війни.

Водночас “хто під час мобілізації чи війни, призваний на дійсну військову службу, не з’явиться в зазначений день і місце, підлягає покаранню у вигляді позбавлення волі на строк від трьох років (ст. 687 Закону)”. Крім того, особа, яка під час мобілізації або на війні з метою постійного ухилення від проходження військової служби, будучи призваною на дійсну військову службу, не з’явилася у встановлений день і місце, каратиметься позбавленням волі на строк від п’яти років (пункт 6 частини першої статті 688 Закону).

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.