Законопроєкт щодо зміни правил мобілізації повернуть на доопрацювання

Джерело: Telegram голови фракції “Слуга Народу” Давида Арахамії

Законопроєкт, що стосується змін у правилах мобілізації, військового обліку та служби, внесений у Верховну Раду урядом, буде повернуто для доопрацювання.

Сьогодні відбулася закрита нарада з військовим командуванням та засідання Погоджувальної ради. У ній взяли участь керівництво Збройних сил України, міністр оборони Рустем Умєров, а також представники Верховної Ради, голови фракцій та комітетів.

За словами Арахамії, основним питанням на нараді став законопроєкт №10378, націлений на вдосконалення мобілізації, військового обліку та військової служби. Він підкреслив, що під час обговорення відбулися інтенсивні дискусії, і хоча політичні сили розуміють необхідність мобілізації, не всі положення законопроєкту можуть бути підтримані.

“Було багато дискусій. Ми розуміємо запит військового командування і готові йти назустріч. Але не всі норми можуть бути підтримані. Якісь положення прямо порушують права людини, якісь не є оптимально сформульованими. Про це відкрито сказали військовому командуванню”, – повідомив Арахамія.

Він додав, що результати наради вказують на те, що законопроєкт повертається ініціатору для подальшого допрацювання, а також передаються пропозиції, розроблені на комітеті та у робочих групах.

Триває 1062-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 820 тисяч осіб.

Новообраний президент США Дональд Трамп доручив своїм помічникам організувати дзвінок із президентом Росії Володимиром Путіним у найближчі дні після того, як він складе присягу.

20 січня в Україні відзначається День пам’яті захисників Донецького аеропорту або День пам’яті кіборгів.

За даними аналітиків, росіяни збільшують чисельність особового складу так званих добровольчих військових загонів, вербуючи жінок до лав Збройних сил Росії.

Головнокомандувач Збройних Сил України Олександр Сирський розповів про річні втрати Росії, безпрецедентні операції ЗСУ, сучасну тактику ведення війни та розробку українських систем ППО. Генерал наголосив, що Україна має активно використовувати власні переваги для досягнення перемоги у повномасштабній війні.