Ера АІ-смарфонів: що зміниться у Apple та Google із запровадженням штучного інтелекту

Джерело: The New York Times 

Apple і Google за традицією щороку оголошують про певні оновлення програмного забезпечення. Але якщо раніше вони обмежувалися тільки “косметичними змінами” головного екрану або захистом конфіденційності, то тепер усе значно серйозніше.

Цього року компанії переформатують свою модель роботи під штучний інтелект. На щорічній конференції Apple показала безліч удосконалень, які плануються цієї осені для iOS 18, її операційної системи, яка працює на iPhone.

Головні новації від Apple у 2024-му будуть наступними:

  • оновлення версії голосового помічника Siri (з ним стане значно простіше розмовляти. Його долучать до системи Apple Intelligence – “великої мовної моделі”.
  • впровадження системи штучного інтелекту (вона створюватиме для користувачів резюме, веб-сайти та електронні листи, а також автоматично підсумує ваші аудіозаписи, проаналізує, чи є телефонна розмова шахрайством, і допоможе дітям виконати домашнє завдання)

АІ-технологія використовуватиме статистику та складні алгоритми, щоб вгадати, які слова належать написати, подібно до функції автозаповнення на вашому телефоні – той самий принцип, котрим керується відомий нам ChatGPT.

У Apple запевняють, що система матиме більше приватності, аніж приміром Gemini чи OpenAI, оскільки усі дані користувачів залишатимуться виключно на їх iPhone і нікуди не вийдуть за межі.

В свою чергу, оновлення дозволить Siri обробляти контекст розмови та допоможе користувачам більш природно говорити з віртуальним помічником. Також ця модель буде фактично навчена шукати у вашому фотоальбомі певні зображення за заданими параметрами. Якщо ви десь втратили ваше водійське посвідчення, або ідентифікаційний номер, то Apple запевняє:  Siri  залюбки допоможе його знайти.

Слід додати, що АІ також можна буде використовувати для написання програм, таких як Mail і Notes. У них можна виділяти текст для вичитки, або навіть переписати його в іншому стилі. Всім знайомий браузер Safari  також чекають оновлення – статті отримають розширений функціонал, і в них буде легше підбивати підсумки.

Канада, Австралія, Німеччина та Нідерланди подадуть до Міжнародного суду ООН позов проти руху “Талібан” через дискримінацію жінок.

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з американським колегою Джо Байденом. Лідери обговорили “план перемоги” України та подальшу підтримку США.

Малі, Нігер і Буркіна-Фасо оголосили про укладення угоди з Росією щодо придбання телекомунікаційних супутників і супутників дистанційного зондування.

Американський кримінально-драматичний серіал “Пінгвін”, заснований на однойменному персонажі коміксів DC, за перші 4 дні після виходу на різних стримінгових платформах зібрав 5,3 млн переглядів.

Аналізуючи світові музичні хіти з 1950 по 2022 рік, вчені Маделін Гамільтон і Маркус Пірс з Лондонського університету королеви Марії виявили, що мелодії стають менш складними, що пов’язано з появою нових музичних жанрів.