Ера АІ-смарфонів: що зміниться у Apple та Google із запровадженням штучного інтелекту

Джерело: The New York Times 

Apple і Google за традицією щороку оголошують про певні оновлення програмного забезпечення. Але якщо раніше вони обмежувалися тільки “косметичними змінами” головного екрану або захистом конфіденційності, то тепер усе значно серйозніше.

Цього року компанії переформатують свою модель роботи під штучний інтелект. На щорічній конференції Apple показала безліч удосконалень, які плануються цієї осені для iOS 18, її операційної системи, яка працює на iPhone.

Головні новації від Apple у 2024-му будуть наступними:

  • оновлення версії голосового помічника Siri (з ним стане значно простіше розмовляти. Його долучать до системи Apple Intelligence – “великої мовної моделі”.
  • впровадження системи штучного інтелекту (вона створюватиме для користувачів резюме, веб-сайти та електронні листи, а також автоматично підсумує ваші аудіозаписи, проаналізує, чи є телефонна розмова шахрайством, і допоможе дітям виконати домашнє завдання)

АІ-технологія використовуватиме статистику та складні алгоритми, щоб вгадати, які слова належать написати, подібно до функції автозаповнення на вашому телефоні – той самий принцип, котрим керується відомий нам ChatGPT.

У Apple запевняють, що система матиме більше приватності, аніж приміром Gemini чи OpenAI, оскільки усі дані користувачів залишатимуться виключно на їх iPhone і нікуди не вийдуть за межі.

В свою чергу, оновлення дозволить Siri обробляти контекст розмови та допоможе користувачам більш природно говорити з віртуальним помічником. Також ця модель буде фактично навчена шукати у вашому фотоальбомі певні зображення за заданими параметрами. Якщо ви десь втратили ваше водійське посвідчення, або ідентифікаційний номер, то Apple запевняє:  Siri  залюбки допоможе його знайти.

Слід додати, що АІ також можна буде використовувати для написання програм, таких як Mail і Notes. У них можна виділяти текст для вичитки, або навіть переписати його в іншому стилі. Всім знайомий браузер Safari  також чекають оновлення – статті отримають розширений функціонал, і в них буде легше підбивати підсумки.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.