25 спортсменів з Росії та Білорусі допустили до участі в Олімпійських іграх

Джерело: Reuters

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) дав дозвіл першій партії з 25 спортсменів з Росії та Білорусі брати участь в Олімпійських іграх у Парижі, які розпочнуться вже у липні. Інших не допустили до участі, оскільки вони не пройшли перевірку.

За повідомленням МОК, спортсмени з РФ та РФ зможуть заповнити надані їм квоти серед таких видів спорту як велоспорт та стрибки на батуті. Водночас ні російські, ні білоруські спортсмени не братимуть участь у змагання Тхеквондо.

Загалом на 41 квотне місце було допущено 25 російських та білоруських спортсменів. Місця які залишились, тепер будуть поділені між іншими країнами.

В Олімпійських іграх візьмуть участь 14 спортсменів з РФ та 11 з Білорусі.

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну МОК спершу рекомендував заборонити спортсменам з РФ та РБ брати участь у міжнародних змаганнях, та згодом пом’якшили позицію, давши змогу їм брати участь в Олімпійських іграх у Парижі як нейтральним гравцям.

Кожен такий спортсмен повинен пройти перевірку перед комісією з трьох осіб від МОК, щоб впевнитись, що він відповідає критеріям відбору.

Серед таких критеріїв – відсутність активної підтримки війни в Україні та відсутність контракту з будь-яким військовим чи силовим відомством.

Загалом у МОК повідомили, що очікують побачити на змаганнях 36 російських та 22 білоруських спортсменів у нейтральному статусі.

Максимальна кількість, яка залежить від кваліфікаційних стандартів і квот країни і яка навряд чи буде досягнута, становитиме 54 та 28 відповідно.

У МОК також очікують, що Росія оскаржить це рішення у Спортивному арбітражному суді.

Згідно з даними опитування Київського міжнародного інституту соціології, станом на початок травня 47% українців мають скоріше позитивні очікування від підписання угоди про корисні копалини зі США.

Журналіст платформи про Євробачення EscYOUnited поставив некоректне питання про війну представникам гурту Ziferblat, на що музиканти різко відреагували.

7 травня у Фінляндії розбився винищувач F/A-18 Hornet. Пілот встиг катапультуватись.

Міністерство оборони України опублікувало кадри з військовими, яких напередодні, 6 травня, звільнили з російського полону.

Кіберфахівці Служби безпеки спільно з Національним агентством боротьби з тероризмом, екстремізмом та кіберзлочинністю Поліції Чеської Республіки ліквідували схему обкрадання електронних рахунків жителів Європейського Союзу.