Як виглядають українські військові після російського полону (фото)
Джерело: фотографи Костянтин і Влада Ліберови в Instagram
Українські фотографи Костянтин і Влада Ліберови показали, як виглядали українські військові після російського полону. Під час ув’язнення росіянами вони втратили близько 40 – 50 кг ваги.

Фото: @libkos / Instagram
Фотографи поширили світлини після дозволу військових.
“Памʼятаю, як один з них сказав мені: ми маємо зробити все, щоб таке ніколи не повторилось знову, з іншими. Але все повторюється, кожного дня. Ще безліч наших людей залишаються в російському полоні. І цьому немає кінця”, – написали вони Instagram.

Фото: @libkos / Instagram
Частину з фотографій представили на Глобальному саміті миру у Швейцарії, де порушували питання обміну всіх на всіх.
“Сподіваємось, ці документальні портрети тих, хто пройшов через найстрашніше пекло, посприяють наших партнерів діяти рішуче, принаймні в цьому питанні, – наголосили фотокори. – Ми не можемо переказувати те, що почули від хлопців. Але ці фотографії говорять самі за себе. І це при тому, що до моменту нашої зустрічі, за тиждень вдома хлопці набрали по 10 кг ваги. Щоб усвідомити, що це таке, втратити по 40 – 50 кг ваги (а саме стільки вони втратили за час полону)”.

Фото: @libkos / Instagram
Ліберови наголосили, що повторював кожен із них – “мене не зламали”.

Фото: @libkos / Instagram
“Ми спілкувались із лікарями в реабілітаційному центрі, де й перебували хлопці на час нашої зустрічі. З їх слів, більшість тих, хто пройшов полон, накриває з часом. Перші ж тижні на рідній землі – це стан ейфорії від усвідомлення, що вони вижили. На такий випадок, окрім дійсно фахових реабілітологів з неймовірно людяним ставленням до хлопців, з ними працюють ще й професійні психологи”, – резюмували вони.

Фото: @libkos / Instagram

Фото: @libkos / Instagram

Фото: @libkos / Instagram

Фото: @libkos / Instagram

Фото: @libkos / Instagram
- Премʼєр-міністр Денис Шмигаль відповів на петицію з закликом позбавити російських військовополонених права на телефонний зв’язок.
- 16 травня – річниця з початку виходу Маріупольського гарнізону з “Азовсталі”, що тривала до 20 травня включно. З того часу триває вже другий рік полону оборонців “Азовсталі”.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.