Жінка, яку вважають прототипом героїні серіалу «Оленя», хоче відсудити у Netflix $170 млн
Джерело: The Guardian
Шотландка Фіона Гарві, яку вважають прототипом героїні із серіалу “Оленя”, подала позов проти Netflix, звинувативши стримінговий сервіс у наклепі.
Окрім того Гарві стверджує, що Netflix “умисно завдав їй стресу та порушив право на публічність”.
У позові, який жінка подала до окружного суду США центрального округу Каліфорнії йдеться, що компанія нібито збрехала понад 50 мільйонам глядачів по всьому світі про те, що Гарві була двічі засуджена за сталкерство і вчиняла сексуальне насилля щодо актора та коміка Річарда Ґадда.
“Відповідачі (ред. – Netflix) розповідали цю брехню і ніколи не зупинялися, тому що це була краща історія, ніж правда, а кращі історії приносили гроші”, – наголосила жінка.
За даними з судових документів, глядачі серіалу за декілька дні встановили особу, якою надихалися автори серіалу при створенні героїні Марти. Зокрема глядачі помітили схожість Гарві із персонажкою “Оленяти” за віком, зайнятістю та національністю.
Жінка почала отримувати дзвінки і потоки повідомлень від незнайомців.
“Ненависть до Гарві на таких інтернет-платформах, як Reddit і TikTok, досягла надзвичайного рівня, включаючи погрози вбивством”, – йдеться в документі.
У позові також вказано, що Фіона страждала від негативної уваги і навіть почала боятися виходити в люди.
Ще більшу “популярність” жінка отримала після того, як дала інтерв’ю, в якому зізналася, що надіслала кілька електронних листів, створила близько 18 твітів і один лист Річардові Ґадду, який зіграв у серіалі самого себе.
Водночас Фіона у позові заперечила те, що надіслала йому понад 40 тисяч електронних листів, записала 350 годин голосової пошти, 744 твіти, 46 повідомлень у Facebook з чотирьох фальшивих облікових записів і 106 сторінок листів протягом трьох років.
“Гарві – невинна жінка, зганьблена Netflix і Річардом Ґаддом у безпрецедентному масштабі”, – мовиться у позові.
Фіона вимагає щонайменше 50 мільйонів доларів відшкодування фактичних збитків, принаймні 50 мільйонів доларів компенсації за “психічні страждання, втрату задоволення та втрату бізнесу”, принаймні 50 мільйонів доларів від прибутків “Оленяти”, а також 20 мільйонів доларів на штрафні збитки.
“Оленя” – напружена, похмура комедійна драма від Netflix, яка розповідає історію актора та комедіанта Річарда Ґадда, що став жертвою переслідування.
“Один прояв доброти до нещасної жінки з боку коміка-невдахи розпалює несамовиту одержимість, яка загрожує знищити їх обох”, – описують сюжет серіалу на стримінговому сервісі.
Перший епізод серіалу повідомляє глядачам про те, що історія шоу “правдива”.
В “Оленяті” демонструють, як Марта регулярно проводить дні, спостерігаючи за домом Донні, якого зіграв Ґадд, постійно контактує з ним і вчиняє сексуальне та фізичне насилля.
Шоу стало комерційним і критичним хітом, але також викликало дебати про етику висвітлення історій на основі реальних людей.
Згідно з даними Netflix, за перші чотири тижні після прем’єри серіал переглянули понад 56 мільйонів разів.
- Netflix підтвердив продовження культової комедії про гольф “Щасливчик Ґілмор”, яка вийшла на екрани в 1996 році. У новому фільмі знову зіграє актор Адам Сендлер.
Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом.
Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.
Велика Британія виконає ордер Міжнародного кримінального суду на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, якщо він відвідає Сполучене Королівство.
Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.
Внаслідок атаки ЗСУ ракетами Storm Shadow по підземному об’єкту Курській області було ліквідовано російського генерала Валерія Солодчука, 18 російських офіцерів та 500 північнокорейських солдатів. Ще 33 російські армійці зазнали поранень.