Байден заборонить продаж програмного забезпечення Kaspersky в США через зв’язки з РФ
Джерело: Reuters
У четвер, 20 червня, адміністрація Байдена оголосить про плани заборонити продаж антивірусного програмного забезпечення Kaspersky в Сполучених Штатах через зв’язки з РФ, повідомила особа, знайома з цим питанням, посилаючись на великих клієнтів фірми в США.
Джерело повідомило, що тісні зв’язки компанії з російським урядом становлять критичний ризик, зокрема привілейований доступ програмного забезпечення до систем комп’ютера може дозволити йому викрасти конфіденційну інформацію з американських пристроїв, установити шкідливе програмне забезпечення або затримати критичні оновлення.
Раніше в Kaspersky заявляли, що це приватна компанія, не пов’язана з урядом Росії.
У виданні Reuters наголосили, що ця заборона свідчить, що адміністрація Байдена намагається уникнути будь-яких ризиків російських кібератак, пов’язаних із програмним забезпеченням Kaspersky, і продовжує тиснути на РФ через війну останньої проти України.
- Сполучені Штати запровадили санкції проти проросійської глави регіону Гагаузія Євгенії Гуцул, яку звинувачують у спрямуванні коштів з Росії для фінансування промосковської партії “Шор”.
8 липня під час засідання кабінету міністрів президент США Дональд Трамп різко розкритикував главу РФ Володимира Путіна, звинувативши російського лідера у нісенітницях під час офіційних переговорів. За словами глави Білого дому, господар Кремля завжди здається “дуже милим”, проте його слова не мають жодного значення.
Суд у Великій Британії встановив, що Росія вербувала злочинців для терактів через соцмережі.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не знає, хто розпорядився зупинити постачання озброєння Україні.
Президент Ліги американських працівників і головний політичний радник організації Catholic Vote, колишній старший радником Дональда Трампа (2016, 2020) та Джей Ді Венса (2022), політичний коментатор на Fox News і CNN Стів Кортес заявив, що корупційна репутація голови Офісу президента Андрія Єрмака відверто шкодить довірі до української влади у США.
Співробітник Державного космічного агентства України отримав 15 років тюрми з конфіскацією майна за співпрацю з ФСБ. Російська розвідка задіяла його дружину з Ростова-на-Дону, щоб завербувати посадовця й отримати доступ до секретної інформації у галузі оборонної промисловості.