У Намібії скасували закон про заборону одностатевого сексу за згодою

Джерело: The Guardian

Верховний суд Намібії скасував закон, який забороняв одностатевий секс за спільною згодою.

Відповідний закон Намібії залишився “у спадок” від Південної Африки, від якої вона здобула незалежність у 1990 році. Попри те, що закон був лише формальністю, активісти наполягають, що він сприяв дискримінації ЛГБТ-спільноти, зокрема з боку поліції.

Фрідель Даусаб, намібійський ЛГБТК+ активіст, який подав позов про скасування закону, сказав, що після скасування закону “перестав почуватись злочинцем, який переховується у власній країні лише за те, ким він є”.

“Як і більшість звичайних намібійців, я завжди хотів отримати шанс знайти кохання. Сьогодні я відчуваю себе ближчим до цієї мети”, – сказав він.

Невідомо, чи буде уряд Намібії оскаржувати це рішення, а представники офісу генерального прокурора не дали коментарів.

UNAIDs, агентство ООН, яке виступає за глобальні дії проти ВІЛ та СНІДу, заявило, що закон сприяв дискримінації ЛГБТК+ намібійців у закладах охорони здоров’я, та що це рішення спонукатиме більше людей звертатися для тестування та лікування ВІЛ.

“Декриміналізувавши одностатеві стосунки, Намібія створює безпечніше середовище для спільнот ЛГБТК+”, – сказала Енн Гітуку-Шонгве, регіональна директорка UNAids у Східній та Південній Африці.

  • Спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі повідомив, що правляча партія “Грузинська мрія” внесе до парламенту пакет законопроєктів, що обмежує права ЛГБТ. Він включає проєкт закону “Про сімейні цінності та захист неповнолітніх” та поправки до ще 18 законів.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу. 

Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.