«Умови для схуднення»: російська пропаганда виправдовує мордування полонених українців
Джерело: Олександр Дюков/Telegram
Днями російський пропагандист Олександр Дюков назвав моріння голодом українських військовополонених “умовами для схуднення”.
Українська сторона оприлюднила кадри з виснаженими та худими військовими, яких вдалось повернути з полону. Це викликало яскраву реакцію ЗМІ та соцмереж. Багато хто назвав таке поводження з полоненими – геноцидом.
Чи то намагаючись применшити проблему, чи зловтішаючись, пропагандист написав:
“Іноагенти та українські пропагандисти винайшли доповнення до конвенції ООН про злочин геноциду. Тепер геноцид – це створення умов для схуднення”.
До слова, Олександр Решидеович Дюков – російський історик, письменник і блогер. Дюков неодноразово применшував радянські репресії. Він є персоною нон грата в Латвії, Литві та інших країнах Шенгену.
- У Росії почали продавати спортивне харчування, на упакуванні якого згадується місто Буча, де війська РФ вчиняли звірства щодо цивільного населення під час окупації.
- Служба безпеки України оголосила про підозру блогеру-колаборанту Борису Рожину, який раніше придумав та поширював термін “ввічливі люди” для позначення російських окупаційних сил у Криму.
- Фонд американського актора Джорджа Клуні проситиме видати ордери на арешт російських пропагандистів, які працюють у Європі.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.