22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

Джерело: Букви

Сьогодні, 22 червня, в Україні День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Цього дня вшановуємо пам’ять всіх українських громадян, які загинули у війнах і збройних конфліктах.

Дату обрали не випадково – 22 червня 1941 року нацистська Німеччина напала на СРСР.

Друга світова війна розпочалася 1 вересня 1939 року нападом нацистської Німеччини на Польщу.

17 вересня 1939 року Радянський Союз, відповідно до таємних протоколів пакту Молотова — Ріббентропа, ввів війська на територію сучасного заходу України.

22 червня 1941 року попри таємну угоду про ненапад та тісну військово-економічну співпрацю із СРСР нацистська Німеччина атакувала радянські війська. Розпочалася німецько-радянська війна 1941-1945 років як складова Другої світової війни.

Німецько-радянська війна тривала від 22 червня 1941 року до 8 травня 1945 року. Її бої стали одними з наймасштабніших у воєнній історії ХХ століття.

Територія України була окупована нацистською Німеччиною. В ті часи були поширені злочини проти людяності, масові вбивства, Голокост, депортації та примусова праця.

За різними оцінками, в Україні під час цієї війни загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, з них цивільного населення близько 5 млн, 2,2 мільйона було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 мільйонів втратило притулок. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.

 

Ввечері 17 вересня російські війська масовано атакували Запорізьку область. Внаслідок обстрілу загинуло двоє осіб та пʼятеро отримали поранення, повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров.

Військовослужбовці 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України прикинулися російськими розвідниками, аби захопити у полон трьох солдатів РФ.

Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови продовжує фіксувати системні порушення мовних прав громадян України в інтернеті. З початку 2024 року надійшла 421 скарга щодо порушення частини шостої статті 27 Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, котра регламентує використання державної мови в мережі інтернет (що майже на 50% менше, ніж за цей період у 2023 році).

Лідер Християнсько-демократичної спілки Фрідріх Мерц буде кандидатом на пост канцлера від опозиційного блоку ХДС/ХСС.

Міністерка з питань міграції та надання притулку Нідерландів Марьолейн Фабер заявила, що уряд у Гаазі хоче оголосити надзвичайний стан, щоб призупинити дію деяких частин закону про надання притулку.