В ISW припустили, хто міг здійснити теракти в російському Дагестані

Джерело: ISW

За даними аналітиків Інституту вивчення війни, північнокавказьке відділення Ісламської держави (ІД) Wilayat Kavkaz могло здійснити атаки на церкву, синагоги та правоохоронні структури в Дагестані.

Як повідомляється, після нападу російська філія IS-K Al-Azaim Media опублікувала заяву, в якій “висловила повагу своїм братам з Кавказу” за те, що вони продемонстрували, на що здатні.

Фахівці зауважили, що Al-Azaim не взяв на себе відповідальність за саму атаку, але посилання на Кавказ свідчить про те, що відповідальність за напад несе Wilayat Kavkaz.

Аналітики звернули увагу на попередження від регіональної антитерористичної структури Шанхайської організації співробітництва про те, що організація активізувалася після нападу на “Крокус Сіті Холл” під Москвою та посилила заклики до вербування на Північному Кавказі.

У звіті вказано, що влада РФ намагалася провести “невиразну антитерористичну операцію” на Північному Кавказі, але зосередилася на безпідставному звинуваченні в нападі України та НАТО. Для цих звинувачень, як зазначили в ISW, немає підстав.

“Дедалі більш напружені стосунки Росії з мусульманською меншиною, особливо на Кавказі, ймовірно, продовжуватимуть забезпечувати Wilayat Kavkaz та інші групи базою для вербування”, – додали у звіті.

Нагадаємо, 23 червня невідомі обстріляли православну церкву, а також синагогу й наряд поліції у Дагестані.

  • Загроза бойовиків з “Ісламської держави”, проти якої раніше воювала армія США, нікуди не зникла. ЗМІ пишуть, що прихід Дональда Трампа до влади може лише загострити ситуацію.
  • Фахівці ISW вважають, що заяви російської влади про нібито причетність України до атаки на ТЦ Crocus City Hall у Підмосков’ї загрожують громадянам РФ.
  • ФСБ Росії повідомила в п’ятницю, 3 травня, що її офіцери вбили чоловіка, якого нібито завербувала Україна, й він планував напад із вибухівкою на паливний термінал в Ленінградській області РФ.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.