Reuters: доходи РФ від нафти і газу в червні зростуть більш ніж на 50% у річному обчисленні
Джерело: Reuters
Згідно з підрахунками Reuters, доходи Росії від нафти й газу в червні зростуть більш ніж на 50% у річному обчисленні до 9,4 мільярда доларів після зменшення субсидій нафтопереробним заводам і відображення здатності російської економіки обмежувати вплив санкцій.
Попри санкції Росія змогла перевести експорт нафти з Європи в Індію та Китай, забезпечивши вкрай необхідні фінансові потоки для свого бюджету.
Розрахунки Reuters свідчать, що прогнозовані червневі доходи Росії від видобутку нафти й газу складуть 814 мільярдів рублів (9,4 мільярда доларів США), порівняно з 794 мільярдами рублів у травні та 529 мільярдами рублів у червні 2023 року.
Загалом на 2024 рік уряд РФ заклав у федеральний бюджет 10,7 трильйона рублів від продажу нафти та газу, що на 21% більше, ніж у 2023 році, коли зниження цін на нафту та падіння експорту газу скоротили дохід на 24%.
Економіка Росії зросла на 3,6% у 2023 році після переглянутого скорочення на 1,2% у 2022 році.
- Доходи російської енергетичної компанії “Газпром” значно скоротившись через втрату європейського ринку, продовжуватимуть падати принаймні до 2030 року.
- Розрахунки Reuters свідчать, що у квітні доходи Росії від нафти й газу майже подвояться порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.