Фото, де люди нібито під час атаки тікають з пляжу в Криму, насправді є кадрами з фільму

Джерело: Reuters

Команда Reuters виявила, що в Інтернеті поширили відредагований кадр із фільму 1975 року “Щелепи” і заявили, що це нібито фото людей, які тікають від обстрілу з пляжу в Криму.

На фото зображено натовп людей, які тікають з моря, а позаду видно чорну хмару диму.

На X користувач, який поширив фото, заявив, що в Криму “відпочиваючі потрапили під ракетний обстріл російської ППО”.

“Люди на пляжі. Прямо над їхніми головами почала працювати ППО. До того ж сирена повітряної тривоги навіть не була включена. На узбережжі було багато сімей з дітьми”, – написав користувач.

Фото: Reuters

Проте команда Reuter виявила, що це зображення є відредагованим кадром з фільму “Щелепи” про акулу, яка їла людей. На фото “додали” нібито дим від вибуху.

Зауважимо, удень 23 червня в окупованому Криму пролунали вибухи. Російське міноборони стверджувало, що півострів обстріляли за допомогою ATACMS.  Однак, згодом Москва відмовилася від цієї версії та звинуватила Київ у “навмисній атаці” на пляж. Окупаційна влада заявила про чотирьох загиблих осіб, та понад 150 поранених. 

Своєю чергою, оглядач Bild з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке наводить аргументи проти версії росіян, зокрема:

  • Пляж знаходиться за 4 км на південь від військового аеродрому і за 3 км на північ від бази ВМФ. Раніше Україна відкрито заявляла, що об’єкти ЗС РФ у Криму стануть цілями атак і попереджала про небезпеку поїздок на півострів
  • На пляжі знайшли уламки ракет зенітно-ракетного комплексу “Тор”, що говорить про роботу російської ППО.
  • Кожен ATACMS містить 950 невеликих осколкових суббоєприпасів M74. Саме вони й розлетілися на всі боки, коли росіяни збили ракету.
  • На кадрах видно, що більшість осколків падає в море не вздовж пляжу, а впоперек. Отже, ATACMS летів до іншої мети, наприклад, на аеродром або базу ВМФ РФ, тому ракета була збита на підльоті. На сам пляж впала лише невелика частина уламків. Якби ЗСУ навмисно атакували туристів ракетою ATACMS, збитки були б незрівнянно більшими.

Також за оцінками Інституту вивчення війни, Росія цілеспрямовано розміщує військові об’єкти поблизу цивільних районів у тимчасово окупованому Криму, намагаючись стримати українські удари.

30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду ​​про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.

Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.

Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.

Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.