Знайшли кишеньковий годинник Теодора Рузвельта, який вкрали в 1987 році

Джерело: The Guardian

Кишеньковий годинник Теодора Рузвельта знайшли після викрадення майже чотири десятиліття тому з музейної експозиції про колишнього президента США.

У пресрелізі Федеральне бюро розслідувань оголосило, що їм вдалося повернути історичний годинник.

Фото: Джейсон Вікерсті/NPS

Агент ФБР Роберт Гічі сказав, що бюро тісно співпрацювало зі Службою національних парків, щоб створити основу для “репатріації годинника”.

Рузвельт одягав цей годинник під час битви на пагорбі Сан-Хуан у 1898 році, де він виконував обов’язки бойового командувача до свого президентства. Також брав його у подорожі по світу під час свого президентства з 1901 по 1909 рік.

“Він подолав тисячі миль за останні 126 років, або приблизно за 4 мільярди секунд”, — сказав Джонатан Паркер, керівник музею в Сагамор-Хілл.

Сагамор-Хілл у Коув-Нек (штат Нью-Йорк) успадкував годинник Рузвельта після його смерті в 1919 році. Тамтешній музей позичив годинник у 1971 році Національному історичному пам’ятнику імені Теодора Рузвельта в Буффало, штат Нью-Йорк, як частину виставки.

Але годинник викрали з цього музею 21 липня 1987 року. Попередні розслідування, проведені ФБР і місцевою поліцією, не змогли виявити значний артефакт.

Однак у 2023 році власник Blackwell Auctions Едвін Бейлі зі штату Флорида повідомив, що отримав годинник. Він публічно не розповів, хто йому його подарував, але коли виявив, що він належав Рузвельту, то зв’язався з Національним історичним місцем Сагамор-Хілл і Теодора Рузвельта. Там підтвердили справжність кишенькового годинника.

Годинник повернули в музей і його планують виставити в Old Orchard – філія Національного історичного пам’ятника Сагамор-Хілл.

Національне агентство з питань запобігання корупції виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення в діях колишнього заступника Генерального прокурора, що свідчать про його незаконне збагачення на майже 29 млн грн.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 3 липня. З початку доби відбулося 135 бойових зіткнень.

3 липня уряд Литви схвалив пропозицію Міністерства національної оборони про вихід з Конвенції, що забороняє використання касетних боєприпасів. Документ розгляне литовський Сейм.

Засновник ГО “Експертний корпус”, начальник відділу Українського інституту національної пам’яті, а нині командир роти 206 батальйону 241-ї бригади ТрО Роман Кулик закликав командування об’єктивно оцінити можливості війська та дослухатися до військових. Військовослужбовець повідомив про втрати у своїй роті через надскладні, як він наголосив, “фантастичні” задачі.

Станом на сьогодні українські міста будують не більше 20% від заявленого президентом Володимиром Зеленським 1 ГВт маневрових потужностей “до зими”.