«Ядерна зброя цілком вірогідно може бути застосована»: Жорін про загрози з Білорусі

Джерело: Максим Жорін

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін прокоментував ймовірність загрози – зокрема ядерної – з боку Білорусі.

Жорін наголосив, що де-факто Білорусь є учасником російсько-української війни від початку повномасштабного вторгнення.

“Особливого військового потенціалу там немає, тому цю область рф використовують для розміщення техніки й військових об’єктів, для обстрілів та як ще один напрямок дестабілізації ситуації на кордоні з Україною”, – зауважив військовий.

Водночас він наголосив, що не варто забувати про те, “з ким маємо справу”, і не варто відкидати той факт, що і Росія, і Білорусь можуть застосувати ядерну зброю.

“Про це варто не тільки нам памʼятати, а і західним країнам, які поки не виглядають настільки ж рішуче”, – наголосив він.

Максим Жорін додав, що це не повинно лякати Україну та змушувати її сідати за стіл перемовин з ворогом.

“Ми повинні робити все, аби скажені російські собаки не могли ядерною зброєю скористатись та перестали погрожувати всьому світу. Ми маємо їх знищити – тоді і загрози більше ні для кого ніякої не буде”, – резюмував він.

  • Міністерство оборони Білорусі заявляє, що Україна стягує війська до кордону, мінує території та будує загородження. Кажуть ситуація “непроста”, але “провокацій” поки що немає.

Парламентська асамблея НАТО схвалила резолюцію, в якій підтримали право України завдавати ударів по військових об’єктах на території Росії. Учасники асамблеї закликали надати Києву відповідне озброєння.

Команда обраного 47-м президентом США Дональда Трампа нині обговорює проведення прямих переговорів з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином. 

Глава чеської розвідки Міхал Куделка пояснив, що російська армія нападу на Центральну та Східну Європу вже протягом найближчих 10–15 років, якщо Україна програє війну або підпише невигідну мирну угоду.

26 листопада президент США Джо Байден заявив, що о 4 годині ранку 27 листопада припиняться бойові дії на лівансько-ізраїльському кордоні.

26 листопада Рада НАТО-Україна на рівні послів обговорила безпекову ситуацію після запуску Росією по Дніпру експериментальної балістичної ракети середньої дальності.