Довіра до Зеленського впала в багатьох країнах, найбільше у Польщі — опитування

Джерело:Pew Research Center

У деяких країнах упав рівень довіри до президента України Володимира Зеленського, порівняно з з 2023 роком. Найбільше зниження відбулося у Польщі — на 22% порівняно з минулим роком, згідно з дослідженням Pew Research Center.

Довіра до українського лідера є неоднозначною у 35 країнах, де проводили опитування.

У середньому 40% вірять, що він робить правильні речі, тоді як 46% не довіряють йому.

Довіра до Зеленського значно знизилася за останній рік у деяких країнах.

Найвищий рівень довіри до Президента України зафіксовано у Швеції, де йому довіряють 80% опитаних. Також значна частка респондентів у Канаді (64%), Нідерландах (66%) і Великій Британії (72%) висловлює впевненість у Зеленському. У США йому довіряють 49% респондентів, а в Німеччині — 54%.

Натомість у Греції (72%), Угорщині (83%) та Італії (60%) не вірять Президенту України.

В Австралії, Бангладеш, Японії, Філіппінах і Південній Кореї більшість опитаних виявили довіру до Президента України, тоді як у Малайзії, Сінгапурі та Таїланді довіра до нього виявилася нижчою, ніж 50%.

З 2023 року довіра до Володимира Зеленського значно знизилася у деяких країнах. Особливо в Польщі вона знизилася на 22%. Також відзначається двозначне зниження довіри у Південній Кореї (-15%) і Південній Африці (-12%). В інших країнах, таких як Австралія, Франція, Німеччина, Нідерланди, Іспанія, Швеція та США, також відбулося зниження довіри, яке, хоч і менш значне, але все ще статистично значуще.

У різних країнах довіра до Зеленського значно варіюється, залежно від політичної ідеології респондентів. У США, наприклад, ліберали вдвічі частіше висловлюють йому довіру, ніж консерватори. Така тенденція також спостерігається в Австралії, Канаді, Німеччині, Угорщині, Нідерландах і Туреччині.

Протилежна ситуація спостерігається у Бангладеш, Бразилії, Колумбії, Греції, Мексиці, Південній Кореї та Іспанії, де праві більш впевнені у Зеленському, ніж ліві.

У кількох європейських країнах прихильники правих популістських партій демонструють меншу довіру до Зеленського. Наприклад, в Німеччині прихильники партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD) довіряють українському лідеру значно менше, ніж противники цієї партії — 31% проти 61%. Однак у деяких випадках ця тенденція може бути зворотною, наприклад, прихильники іспанської правопопулістської партії Vox більше довіряють Зеленському, ніж їх опоненти.

  • За останні п’ять місяців рейтинги влади впали. Під час опитування Центру Разумкова, проведеного 6-12 червня, майже половина (47,4%) респондентів вказали, що події в Україні йдуть у неправильному напрямку, тоді як меншість (32,9) вважає, що все йде за планом.
  • Згідно з результатами соціологічного дослідження, проведеного Центром Разумкова з 6 до 12 червня, рівень довіри до Президента України Володимира Зеленського знизився за пів року з 69% до 54%.

Американські медики підтвердили смерть мешканця штату Аризона від легеневої чуми.

У Закарпатській області у 38 людей виявили гостру кишкову інфекцію внаслідок вживання води з водоспаду Шипіт для пиття і приготування їжі.

Президент США Дональд Трамп заявив, що до його приходу до влади Америка була на межі падіння. У зв’язку з цим, він хоче, щоб його запам’ятали як людину, яка врятувала Сполучені Штати.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

13 липня відзначається Всесвітній день рому, Міжнародний день головоломки та Всесвітній день року. За церковним календарем вшановують пам’ять святого преподобного Стефана Савваїта.