У Норвегії затримали підозрюваного у шпигунстві на користь Китаю
Джерело: DW
У Норвегії затримали громадянина країни, якого підозрюють у розвідувальній діяльності в інтересах Китаю.
“Суд Осло ухвалив постанову про затримання громадянина Норвегії, обвинуваченого в шпигунстві на користь Китаю. Раніше служба безпеки Норвегії назвала Китай “значною загрозою розвідці”, – йдеться в повідомленні.
Місцеве норвезьке інформаційне агентство NTB з посиланням на службу безпеки Норвегії зазначило, що чоловіка заарештувала поліція у понеділок, 1 липня, за підозрою у шпигунстві, “що могло б принести користь Китаю”.
Влада Норвегії не називає особу затриманого, але норвезькі ЗМІ цитували адвоката, який наголосив, що він представляє інтереси підозрюваного та заперечує шпигунство на користь Пекіна.
- У п’ятницю, 24 травня, румунська прокуратура повідомила, що відкрила кримінальне розслідування проти громадянина Румунії, якого звинувачують у державній зраді та шпигунстві на користь Росії протягом понад двох років.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.
Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.
Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.