На Закарпатті чоловік порізав вени під час візиту до ТЦК, щоб уникнути мобілізації

Джерело: Закарпатський ОТЦК та СП

У Закарпатській області чоловік під час під візиту для уточнення даних порізав собі вени у вбиральні військкомату.

Як зазначається, киянин Пилип Лунін не надавав військово-облікових даних та не приховував свого небажання служити.

“Під час спілкування попросився до вбиральні. Через деякий час його знайшли сидячим на підлозі з різаними ранами на руці. Військовослужбовці ТЦК та СП миттєво наклали турнікет, надали домедичну допомогу, викликали поліцію та карету швидкої допомоги. На даний момент громадянин перебуває в лікарні”, — йдеться в повідомленні.

Також у військкоматі додали, що ще у 2017 році Луніна визнали непридатним до військової служби в мирний час та обмежено придатним у воєнний час за станом здоров’я. Його передали з обліку призовників на військовий облік військовозобов’язаних. Відповідно він підлягає призову по мобілізації.

Водночас сам Лунін в Instagram розповів, що його “викрали” прикордонники, коли він відпочивав у Яремче та звинуватили в спробі нелегально покинути країну.

У ТЦК, за словами Луніна, на нього “тиснули психологічно і морально, різними підходами” та погрожували відправити на полігон. Чоловік зазначив, що коли зрозумів, що “його вже ніхто не врятує”, то вирішив порізати собі руку.

Фото: Лунін

На російсько-українській війна загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.