Росія стратила понад 110 українських полонених, — Офіс генпрокурора
Джерело: Укрінформ
Правоохоронці зараз розслідують 28 кримінальних справ за фактом убивства 62 українських військових після того, як вони здалися в полон.
Про це розповів керівник Департаменту війни Офісу Генпрокурора Юрій Бєлоусов.
“Загалом у нас понад 110 військових страчено уже після здачі в полон у місцях несвободи. Це й та сама “Оленівка”, – заявив Бєлоусов.
Посадовець каже, що українські правоохоронці намагаються розслідувати ці злочини, наскільки це можливо.
“Розслідувати, дійсно, складно, бо ми не маємо доступу до території, а іноді й до тіл загиблих. Але є різні технології, які дозволяють нам максимально задокументувати, що відбулося, навіть не маючи доступу. Ми обстежили тіла наших військовополонених, які були повернуті, допитали сотні людей, інформація збирається як національними органами, так і нашими партнерами з інших країн”, – говорить Бєлоусов.
Своєю чергою, рідні загиблих полонених скаржились, що іноді українські лікарі вказують у медичних висновках причини смерті такі ж, як це робили російські лікарі. Родичам доводиться оскаржувати ці висновки, щоб довести жорстоке поводження у місцях утримання українських полонених.
- Український прикордонник Вʼячеслав розповів про півтора року катувань, розстрілів та нелюдських умов утримання у російському полоні.
- Президент України Володимир Зеленський в суботу, 29 червня, повідомив, що за час війни з російського полону в Україну вдалось повернути вже 3 310 людей.
- 28 червня з полону повернули Олену Пех, наукову співробітницю Горлівського художнього музею. Її росіяни утримували впродовж шести років. Після повернення в Україну жінка найперше зателефонувала своїй доньці.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.