Кабмін звільнив голову Держкіно Марину Кудерчук

Джерело: Тарас Мельничук/Telegram

Марину Кудерчук звільнено з посади голови Держкіно. Таке рішення ухвалив Кабінет Міністрів на засіданні 5 липня.

Про це повідомив Тарас Мельничук, постійний представник Кабміну у Верховній Раді.

Тимчасово обов’язки голови відомства буде виконувати Юлія Шевчук.

Кудерчук була призначена на посаду голови Держкіно у 2020 році, це викликало негативну реакцію кіноспільноти. На той момент вона працювала завідувачкою сектору у Державній екологічній інспекції в Запорізькій області, а її досвід у кіно обмежувався управлінням муніципальним кінотеатром ім. Довженка.

Кіноспільнота раніше неодноразово закликала до відставки Кудерчук, яка, на їх думку, своїми діями “руйнує систему державного регулювання галузі, дискредитує посаду державного службовця, завдає шкоди українському суспільству та іміджу України у світі”.

У 2023 році Громадська рада при Держкіно закликала до відставки через “перевищення своїх повноважень”.

У січні 2024 року понад 700 представників культурної сфери та 13 організацій, за ініціативою Української Кіноакадемії, підтримали відкритого листа, в якому висловили недовіру керівництву Держкіно та закликали перерозподілити бюджетні кошти на потреби Збройних Сил.

  • Депутат з фракції “Європейська Солідарність” Володимир Вʼятрович повідомив, що фракція “Слуга народу” знову хоче скасувати український дубляж в кіно.
  • Американська кіноакадемія оголосила список із 487 представників різних галузей кіномистецтва, яких запрошено увійти до її складу. Зокрема до списку потрапили український режисер Мстислав Чернов та режисер білоруського походження Сергій Лозниця.
  • 5 червня, Верховна Рада ухвалила Закон України “Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про спільне кінематографічне виробництво”.

Міністерство внутрішніх справ Естонії днями визнало недостатніми зміни, котрі внесла Естонська православна церква Московського патріархату до свого статуту для розриву зв’язків з Москвою.

5 жовтня Букви опублікували матеріал про історію херсонки Олени Молокової, в якому йдеться про її…

Згідно зі ще не оприлюдненими планами НАТО, союзникам доведеться надати значно більше військ і зброї, щоб захистити себе від Росії, включаючи Німеччину.

Кібератака, ймовірно, пов’язана з китайським урядом, була націлена на мережу низки американських провайдерів широкосмугового доступу, потенційно отримавши доступ до інформації із систем, які федеральний уряд США використовує для санкціонованих судом запитів на прослуховування телефонних розмов у мережі.

Західні дипломати та частина українських посадовців вважають, що найімовірнішим компромісом для завершення війни, Росія збереже контроль над окупованими територіями, а Київ набуде членства в НАТО та гарантій безпеки від альянсу.