ДБР повідомило про підозру Геннадію Боголюбову

Джерело: пресслужба ДБР

Державне бюро розслідувань повідомило про підозру колишньому співвласнику “Приватбанку” Геннадію Боголюбову та прикордоннику, котрий сприяв йому у незаконному перетині кордону.

Слідство встановило, що Боголюбов у супроводі близького родича виїхав 24 червня 2024 року потягом “Київ — Хелм”, хоча відповідно до баз даних України кордон не перетинав. Встановлено, що він виїхав з країни по недійсному паспорту громадянина України, котрий наразі фізично перебуває на території країни.

Підтверджено, що правоохоронець передав підлеглій документи пасажирів та запевнив, що вже особисто здійснив перевірку купе, де перебували Боголюбов та його родич.

Начальника однієї з груп інспекторів прикордонного контролю відділення інспекторів прикордонної служби “Ягодин” затримано.

Своєю чергою, вже польським прикордонникам Боголюбов надав свій особистий паспорт громадянина для виїзду за кордон.

Обом фігурантам справи повідомлено про підозру у незаконному переправленні осіб через державний кордон. Тоді як Геннадію Боголюбову – ще й у незаконному заволодінні паспортом.

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до семи років.

Прикордоннику обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у 25 млн грн.

У ніч на 24 червня 2024 року поїздом “Київ—Хелм” Боголюбов покинув Україну та наразі перебуває в Австрії.

Довідка. Геннадій Борисович Боголюбов — український підприємець, один зі співвласників групи “Приват” і один з найбагатших бізнесменів країни.

У 2019 році займав п’яте місце в рейтингу найбагатших людей України за версією журналу “НВ” зі статками $1,376 млрд.

Станом на 2021 рік утримує п’яту позицію серед 100 найбагатших українців за статками $1,7 млрд, за версією Forbes.

Ввечері 22 жовтня російські війська вдарили по Харкову. За попередньою інформацією, зафіксовані влучання у Холодногірському та Салтівському районах Харкова.

Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що США запровадять нові жорсткі санкції, спрямовані на стримування військових зусиль Росії в Україні, включаючи “посередників у третіх країнах, які постачають Росії критично важливі ресурси для її військових”.

Туреччина без офіційного оголошення заборонила своїм експортерам переправляти до Росії американську продукцію військового призначення. Це сталося після того, як Вашингтон пригрозив Анкарі “наслідками” за підтримку російського ВПК.

Індія повернула із зони бойових дій 85 своїх громадян, яких обманом змусили підписати контракт із армією РФ та відправили на війну проти України.

Колишній Головнокомандувач ЗСУ, а нині посол України у Великій Британії Валерій Залужний повідомив, що українські пілоти завершили підготовку у Британії та готові вирушити на допомогу Силам оборони.