Україна планує до кінця року ратифікувати Римський статут: що зміниться

Джерело: Голос Америки

Україна відновила процес ратифікації Римського статуту (Статуту Міжнародного кримінального суду).

“Я особисто підтримую ратифікацію. Я знаю, що і Генеральний прокурор підтримує, а також відповідний комітет парламенту. Я гадаю, що ми спільно це зробимо. Я ставлю собі за мету розв’язати питання з ратифікацією до кінця цього року“, – запевнила заступниця керівника Офісу президента України Ірина Мудра.

Посадовиця пояснила, що проблеми з ратифікацією Римського статуту частково пов’язані з некоректною комунікацією в минулому, яка дала хибне уявлення щодо наслідків ратифікації. Через це деякі військові думають, що ратифікація може спричинити притягнення українських армійців до Міжнародного кримінального суду.

Однак з юридичного погляду це некоректне твердження. Україна ще у 2014 та 2015 роках прийняла дві заяви про визнання юрисдикції МКС.

“Тобто фактично ми уже визнали його юрисдикцію. МКС вже може притягати наших громадян до відповідальності. Нових ризиків з ратифікацією Римського статуту не виникає. І це треба чітко розуміти та пояснювати військовим, що ми й почали робити”, – розповіла вона.

Римський статут не заміняє наші правоохоронні та судові органи. Військові стурбовані, що росіяни можуть фіксувати дії наших бійців і намагатися використати це в Міжнародному кримінальному суді. Проте це можливо лише у випадку, якщо наша правоохоронна і судова системи не розслідуватимуть ці випадки.

Мудра також розповіла, що з ратифікацією Римського статуту Україна отримає тільки вигоди, адже держава стане повноцінною учасницею МКС.

“Ми отримаємо і право, зокрема, пропонувати свого суддю до МКС. Також зможе брати участь у конференції учасників, тобто впливати на процеси. Ратифікація стане поштовхом до гармонізації національного законодавства. Наразі я працюю з військовими, щоб розвіяти їхні страхи, сумніви та спростувати попередньо сформовані некоректні враження”, – пояснила вона.

Україна підписала Римський статут 20 січня 2000 року, але досі не ратифікувала його, незважаючи на зобов’язання, взяті після укладення угоди про Асоціацію з ЄС у 2014 році.

Римський статут встановлює правила для Міжнародного кримінального суду, що має юрисдикцію над серйозними злочинами за міжнародним правом: геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини та злочин агресії. Зараз учасниками статуту є 123 країни.

 

Американські медики підтвердили смерть мешканця штату Аризона від легеневої чуми.

У Закарпатській області у 38 людей виявили гостру кишкову інфекцію внаслідок вживання води з водоспаду Шипіт для пиття і приготування їжі.

Президент США Дональд Трамп заявив, що до його приходу до влади Америка була на межі падіння. У зв’язку з цим, він хоче, щоб його запам’ятали як людину, яка врятувала Сполучені Штати.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

13 липня відзначається Всесвітній день рому, Міжнародний день головоломки та Всесвітній день року. За церковним календарем вшановують пам’ять святого преподобного Стефана Савваїта.