Генпрокурор: Ми надамо МКС всі матеріали та докази щодо масованої атаки РФ

Джерело: пресслужба Офісу Генпрокурора

Офіс Генерального прокурора передасть всі наявні матеріали та докази, повʼязані із масованою атакою РФ 8 липня до Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду.

Міжнародний кримінальний суд в межах власних розслідувань приділяє велику увагу розслідуванню російських атак на обʼєкти цивільної інфраструктури України. Цілеспрямованість, регулярність та масштабність цих атак свідчить про сплановану політику терору та геноциду.

Як уточнив Генеральний прокурор Андрій Костін, відповідна домовленість щодо передачі цих матеріалів досягнута з прокурором МКС Карімом Ханом. Інформацію нададуть стосовно усіх атак на українські міста, які постраждали 8 липня.

Ми щоденно співпрацюємо з командою МКС, і надамо всі матеріали та докази, які ми збираємо сьогодні в Києві та в інших містах, що постраждали внаслідок атак. Ми будемо співпрацювати по вказаних епізодах, зокрема і щодо атаки на дитячу лікарню “Охматдит”, оскільки ця атака стала найбільш брутальною з погляду цілеспрямованості саме на дитячий медичний заклад, – наголосив Костін.

МКС видав вже чотири ордери на арешт найвищого військового керівництва РФ за обстріли цивільної та енергетичної інфраструктури, як за воєнні злочини і навіть більше — злочини проти людяності.

Зауважимо, вранці 8 липня росіяни вкотре масовано атакували Україну 40 ракетами різного типу. Наразі повідомлять про зростання кількості загиблих до 36 осіб.

Внаслідок масованої атаки РФ по Києву зафіксовано падіння уламків у п’яти районах.

Внаслідок атаки ЗС РФ по дитячій лікарні “Охматдит” в Києві пошкоджено онкологічне відділення та токсикологічний корпус, де діти перебували на діалізі (штучно підтримували роботу нирок). Руйнувань зазнали реанімаційні та операційні.

Раніше у МВС казали, що під завалами можуть перебувати люди. Рятувальники мають три години, коли шанси того, що постраждала людина виживе вищі. Зокрема станом на момент публікації новини у Києві відомо про щонайменше 25 постраждалих. Відомо про двох загиблих внаслідок ракетного удару росіян по дитячій лікарні “Охматдит” у Києві вранці 8 липня.

Читайте також: У Москві заявили, що помстилися Україні за удари по енергетиці

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.

Вівчарка на ім’я Потап стала частиною життя прикордонника Валентина, зокрема свідком на весіллі.