Аргентина визнала ХАМАС терористичною організацією
Джерело: AP
Влада Аргентини визнала ХАМАС терористичною організацією та наказала заморозити фінансові активи угруповання.
В Офісі президента Аргентини, наголосили, що атака ХАМАСу на Ізраїль 7 жовтня 2023 року стала найбільш смертоносним нападом за 76-річну історію Ізраїлю.
У заяві також вказувалося про тісні зв’язки ХАМАСу з Іраном, який Аргентина звинувачує у двох терактах. Зокрема, у 1994 році в єврейському громадському центрі в Буенос-Айресі стався вибух, внаслідок якого загинуло 85 людей і сотні постраждали. Крім того, під час нападу на посольство Ізраїлю в Буенос-Айресі у 1992 році загинули понад 20 осіб.
В Аргентині звинуватили у скоєнні цих терактів членів ліванського угруповання Хезболла, підтримуваного Іраном.
Як зазначається, чинний президент Аргентини Хав’єр Мілей заявляв про “непохитне прагнення визнати терористів тими, хто вони є”, і “вперше є політична воля зробити це”.
За даними видання, попередні уряди в Аргентині, де проживає найбільша в Латинській Америці єврейська громада, підтримували дружні зв’язки з Ізраїлем, але також висловлювали підтримку палестинській державі.
- Нова Зеландія визнала палестинське угруповання ХАМАС терористичною організацією.
Згідно з колективним позовом, поданим до федерального суду, Комітет політичної дії (PAC) Ілона Маска не виконав обіцянку виплатити зареєстрованим виборцям у “хитких” штатах обіцяні кошти за підписання протрампівської петиції або за залучення інших підписантів під час виборів у США минулого року.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.
Представники українського закладу “Milk Bar” заявили, що в Будапешті, Угорщина, відкривається кав’ярня, яка використовує їхню торгову марку і повністю копіює візуальний стиль.
15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.
Під час візиту президента США Дональда Трампа в Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) десятки жінок виконали для нього танець волосся “халіджі”.