Уніфікація тарифів на розподіл електроенергії призведе до її здорожчання — GMK Center

Джерело: дослідження GMK Center

Уніфікація тарифів на розподіл електроенергії порушить “каскадний” принцип їх побудови, призведе до дублювання витрат промислових підприємств і суперечитиме європейській практиці ціноутворення.

17 липня Нацкомісія з енергетики (НКРЕКП) розгляне проєкт постанови про уніфікацію тарифів на розподіл. В Україні діють два класи напруги: 1-й – споживачі, підключені до ліній з напругою понад 27,5 кВ (велика промисловість), і 2-й – менш як 27,5 кВ. Регулятор пропонує усереднення тарифів для обох класів, що значно підвищить вартість електроенергії для промисловості.

Уніфікація тарифів порушить “каскадний” принцип їх побудови та призведе до дублювання витрат підприємств. Зараз споживачі 1-го класу мають понижуючі трансформатори та несуть витрати на їх обслуговування. НКРЕКП хоче покласти на промисловість також витрати на обслуговування інфраструктури споживачів 2-го класу.

В ЄС 26 з 27 країн мають диференційовані тарифи на розподіл. У Польщі споживачі розділені на 4 класи напруги. Єдиною країною з уніфікованими тарифами є Мальта, де відсутня промисловість.

Аналітики GMK Center застерігають, що уніфікація тарифів збільшить дисбаланс у системі, оскільки промисловість субсидуватиме регульовані тарифи для населення. Це може знизити конкурентоздатність українських експортерів.

Раніше “АрселорМіттал Кривий Ріг” закликав уряд не допустити уніфікації тарифів, попереджаючи, що це негативно вплине на велику промисловість та економіку країни.

Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.

Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.

У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів.