Перетин кордону для військовозобов’язаних від 17 липня: деталі

Джерело: Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Від сьогодні, 17 липня, змінилися правила перетину кордону України для військовозобов’язаних.

Відтак, згідно з 17 пунктом постанови Кабінету Міністрів № 560 від 16 травня 2024 року, для всіх чоловіків віком від 18 до 60 років наявність військово-облікового документа при перетині кордону обов’язкова (документ також можна пред’явити в електронному форматі разом з паспортом).

У випадку відсутності військово-облікового документа прикордонники відмовляють у перетині кордону на виїзд з України.

Також підставою для відмови на виїзд є наявність в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про подання такої особи щодо розшуку в Національну поліцію. 

Особи, які мають відстрочку від мобілізації, повинні мати при собі:

  • військово-обліковий документ, у якому зазначено право на відстрочку або виключення з обліку через стан здоров’я;
  • якщо інформація про відстрочку або виключення міститься в іншому документі, його слід показати ДПСУ – у спеціальній довідці, оформленій згідно з додатком 6 порядку призову громадян.

 

Гренландська акула, відома своєю унікальною здатністю виживати у холодних водах Арктики та Північної Атлантики, може виявитися ключем до розкриття секретів довголіття, стверджують науковці. Цей вид акул здатен витримувати низькі температури протягом усього року, а окремі особини могли жити ще з колоніальних часів.  

Жінка, яка заявила, що у 2000 році, коли їй було 13 років, зазнала сексуального насильства…

У Харкові поліцейські допомогли жінці поважного віку, яка опинилася у безпорадному стані у своєму помешканні. Про це повідомили в Патрульній поліції України.

Найбільший російський виробник скрапленого природного газу (СПГ) “Новатек” намагається відновити відносини з США, очікуючи завершення війни з приходом до влади Трампа, повідомляють джерела Reuters.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що сьогодні, 14 грудня, окупанти почали використовувати військових КНДР в штурмах.