Енергетики достроково відремонтували Рівненську АЕС: Україна отримає ще 200 млн кВт-год
Джерело: Рівненська АЕС/Telegram
Енергетики достроково завершили ремонт Рівненської АЕС, повідомив гендиректор Павло Ковтонюк. Станція працює стабільно, дотримуючись графіка НЕК “Укренерго”, і потужності АЕС використовуються повністю без зауважень.
“Сьогодні я хотів би подякувати нашим ремонтникам, експлуатаційниками, які виконали запланований об’єм планово-попереджувального ремонту на блоці й виконали його з високою якістю, що дозволило нам скоротити терміни ремонту й не проводити додаткових налагоджувальних робіт”, — зазначив Ковтонюк.
Він повідомив, що після ремонту виробництво електроенергії на АЕС зросте.
“Це забезпечить додаткове виробництво електроенергії нашої станції майже у 200 млн кВт-год. Чи багато це? Враховуючи потреби нашого міста, це навіть трохи більш як три місяці роботи й життя нашого населення”, — пояснив гендиректор станції.
- У НЕК “Укренерго” повідомили, що 18 липня заходи обмеження споживання діятимуть протягом всієї доби.
- Українці змушені будуть звикати до регулярних відключень світла через нестачу часу і коштів на відновлення енергосистеми. Цієї зими Україні дуже не вистачатиме електроенергії. Часу на встановлення кількох сотень малих електростанцій, відновлення зруйнованих електростанцій або будівництво нових є дуже мало, грошей також не вистачає, повідомляє The Economist.
- Максим Тимченко, генеральний директор компанії ДТЕК, заявив, що у 2024 році було знищено 90% їхніх генеруючих потужностей. Атаки з боку Росії, починаючи з березня, спрямовані були на теплові, гідроелектростанції. Також вперше удар припав на сонячні електростанції.
Менше ніж через 48 годин після зустрічі з переговорником, відправленим Путіним до Вашингтона, Стів Віткофф, спеціальний посланник США, зустрівся з Трампом у Білому домі й передав важливе послання.
У п’ятницю, 11 квітня, парламент Данії зробив важливий крок до ратифікації угоди про оборонну співпрацю зі Сполученими Штатами, яка розширює права американських військових на території країни, попри суперечку щодо Гренландії.
З моменту обрання Дональда Трампа президентом США федеральні витрати збільшилися на 154 млрд доларів у порівнянні з аналогічним періодом 2024 року, попри зусилля Департаменту ефективності уряду (DOGE) Ілона Маска щодо скорочення витрат.
У Німеччині зросла кількість нападів на автомобілі та філії Tesla, що, ймовірно, мають політичне підґрунтя.
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що його країна не дозволить Брюсселю змусити її підтримати вступ України до Європейського Союзу.