Корупціонери зможуть законно «відкупитися»: депутати прийняли законопроєкт у 1-му читанні

Джерело: народний депутат Ярослав Железняк/Telegram

Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроєкт №11340 щодо зміни умов угоди зі слідством у корупційних злочинах. Ініціативу, яка містить корупційні ризики, підтримав 231 депутат.

Законопроєкт дозволить зменшувати покарання за корупцію нижче визначеної межі та розширить можливість звільнення від покарання з випробувальним терміном навіть за особливо тяжкі корупційні злочини. Викриття спільників не буде обов’язковою умовою.

Викриття спільників пропонують замінити відшкодуванням шкоди та штрафом до 204 млн грн за особливо тяжкий злочин.

Згідно з законопроєктом, підозрювані в корупції чиновники зможуть сплатити штраф:

  • у разі вчинення кримінального проступку – від 204 тисяч грн до 2,05 млн грн;
  • у разі вчинення нетяжкого злочину – від 2,05 млн до 204 млн грн;
  • у разі вчинення тяжкого злочину – від 20,4 млн до 102 млн грн;
  • у разі вчинення особливо тяжкого злочину – від 102 млн грн до 204 млн грн.

Антикорупційний комітет ВРУ вказав, що в законопроєкті є положення з корупційним фактором. Підозрювані у корупційних злочинах можуть уникнути суворого покарання, не викриваючи співучасників та не надаючи інформації про інші злочини.

Керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін зазначає, що законопроєкт не передбачає навіть конфіскацію майна підозрюваного.

“Вкрав мільярд, взяли на чергових 100 млн, компенсував їх, заплатив ще 200 млн штрафу і живи-насолоджуйся на “зароблених” 700 млн”, – пише Шабунін.

  • Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виділило для проведення стандартного опитування щодо корупції в Україні понад 1,7 мільйона гривень.
  • В Європейському Союзі погодили створення Ревізійної ради Українського фонду, метою якої є контроль за фінансуванням з боку блоку для запобігання проявів корупції та шахрайства.
  • СБУ спільно з НАБУ викрили на корупції мера одного із міст на Закарпатті та його спільників, які, зловживаючи службовим становищем, намагались продати земельну ділянку у центрі міста площею понад 3 га за зниженою ціною.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.