Романа Червінського відправили під цілодобовий домашній арешт

Джерело: Петро Порошенко/Facebook

Ексрозвіднику Роману Червінському обрали запобіжний захід у вигляді домашнього арешту у справі про хабарництво. Напередодні його випустили під заставу у 9 млн гривень у справі щодо обстрілу аеродрому “Канатове”.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який раніше вніс заставу за Червінського в іншій справі, з’явився на сьогоднішнє судове засідання та подав заяву про намір взяти ексрозвідника на поруки.

“Я знаю Червінського з 2014 року. Як п’ятий Президент і Верховний Головнокомандувач, я можу лише частково розкрити задачі міністра оборони, Головного управління розвідки, Служби безпеки України, які ставилися перед цією героїчною особою – найкращим спецпризначенцем, найкращим розвідником. Ту роль і місію, яку Роман Червінський відіграв в укріпленні обороноздатності держави при вирішенні надзвичайно важливих, стратегічних операцій з 2014 року”.

Також готові були взяти Червінського на поруки народні депутатки від “Європейської Солідарності” Ірина Геращенко та Вікторія Сюмар, а також колишній політвʼязень Володимир Балух.

Прокурори просили про цілодобовий домашній арешт для Червінського. Захист пропонував особисте зобов’язання, аргументуючи це необхідністю медогляду та тим, що Червінський є військовим.

“І щоразу звертатись за дозволом до прокурора – це нонсенс”, – заявила сторона захисту.

Петро Порошенко каже, що рішення суду не стало несподіванкою.

“Це підтвердження двох незаперечних фактів: перше – влада боїться Романа, боїться правди, боїться свідчень, боїться справедливості. (…) Друга позиція – вони мстять. По-дрібному, по-звірячому, вони думають так зламати Романа,” – мовив лідер “ЄC”.

Крім цього, адвокат Червінського каже, що суддя посеред засідання отримала підозрілий дзвінок. Він стверджує, що у такий спосіб суддя отримувала вказівку від когось.

Довідка. Минулого року українські військовослужбовці намагались завербувати російського пілота, вмовивши його перегнати в Україну військовий літак РФ. Дії колишнього розвідника Романа Червінського, представників СБУ та Повітряних сил призвели до ракетного обстрілу аеродрому “Канатове” 23 липня 2022 року. Служба безпеки України відкрила щодо них справи.

21 квітня СБУ повідомила Червінському про підозру за статтею ККУ “Перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень”. Його дії, за версією слідства, призвели до ракетного удару російськими армійцями по аеродрому “Канатове” у Кіровоградській області влітку 2022 року.

24 квітня на Тернопільщині Служба безпеки України затримала Червінського.

25 квітня ​​Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою протягом двох місяців без права внесення застави колишньому виконувачу обов’язків командира однієї із частин Сил спецоперації Роману Червінському. За даними слідства, його дії призвели до жертв та знищення техніки після обстрілу аеродрому “Канатове” Кіровоградської області.

  • Колишній виконувач обов’язків командира однієї із частин Сил спецоперацій Роман Червінський, якого суд заарештував на два місяці без права внесення застави у справі про обстріл аеродрому “Канатове”, розповів про готовність України до початку повномасштабної війни та обставини окупації півдня України росіянами.
  • Володимир Ар’єв заявив, що звинувачення ексрозвідника, полковника Романа Червінського у “здачі” координат аеродрому “Канатове”, внаслідок чого загинув командир військової частини та знищено два винищувачі Повітряних сил ЗСУ, є “повною маячнею”, оскільки винного в цьому злочинця вже засудили раніше.
  • У справі полковника Романа Червінського суд задовольнив клопотання про допит Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, заявив адвокат Віктор Василюк.

Президент США Дональд Трамп поспілкувався з представниками В’єтнаму, Індії та Ізраїлю щодо можливості пом’якшення мит для цих країн.

Популярний штучний підсолоджувач сукралоза (E955) може порушувати апетит і робити споживачів більш голодними, ніж якби вони споживали цукор.

Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре розкритикував ідею дзеркальних мит його країни проти США.

Служба зовнішньої розвідки (СЗР) повідомляє, що за перші п’ять діб квітня фіксується розгортання нової хвилі інформаційної атаки проти України. Російські спецслужби намагаються просувати звинувачення перед країнами ЄС та США у нібито небажанні Києва вести переговори щодо завершення війни.

У ніч на 5 квітня безпілотники Служби безпеки України уразили в Самарській області РФ завод “Промсинтез”.