Путін робить ставку на зниження інтересу США до України — NYT
Джерело: The New York Times
Вектор американської зовнішньої політики, можливо, наближається до того, яким його хоче бачити російський президент. Але він і раніше помилявся щодо США.
Президент Байден, найважливіший союзник України, перебуває в найбільшій політичній кризі свого президентства, і демократи закликають його знятися з перегонів. Тим часом Дональд Трамп, лідер опитувань, обрав сенатора Джей Ді Венса, критика американської допомоги Києву, на посаду віцепрезидента.
Американська зовнішня політика може наближатися до того, чого очікує Путін: США більше зосереджуються на внутрішніх питаннях і менше переймаються Україною, що може залишити Київ без підтримки, як це сталося з Афганістаном у 2021 році.
Хоча більшість американців підтримують допомогу Україні в її боротьбі з Росією, вони не вважають це ключовим питанням на виборах. Путін сподівається, що Захід на чолі з США припинить озброювати Україну і підштовхне її лідерів до перемир’я на російських умовах.
Але, схоже, Путіну ще рано святкувати. Його розрахунки щодо американської політики неодноразово виявлялися хибними, кажуть у The New York Times.
Кремль зробив ставку на допомогу в обранні пана Трампа у 2016 році. Проте, РФ побачила лише, як він постачає зброю в Україну і посилює санкції проти Росії. У 2022 році, коли Путін вдерся в Україну, Росія була настільки захоплена зненацька суворістю реакції Заходу, що не встигла перевести сотні мільярдів доларів з резервів російського Центрального банку в безпечне місце. В результаті вони були заморожені в Європі та США.
Російські чиновники та пов’язані з Кремлем коментатори зараз набагато обережніше, ніж у 2016 році, оцінюють потенційне переобрання Трампа як перемогу для Росії. Дмитро Пєсков, речник Кремля, заявив журналістам у середу, що “за Трампа не було зроблено багато хорошого для Росії”.
Цього разу пан Путін заявив, що віддав би перевагу перемозі пана Байдена, посилаючись на його досвід і передбачувану поведінку. Не було зрозуміло, чи була ця підтримка щирою, враховуючи, що підтримка з боку Путіна може зашкодити позиціям кандидата серед американських виборців.
- Володимир Зеленський та кандидат у президенти США Дональд Трамп провели телефонну розмову. Обидва назвали її “хорошою” та повідомили, про що вдалось домовитись.
- Президент України Володимир Зеленський вважає, що якщо Дональд Трамп повернеться у Білий дім, то працювати з ним “буде важко”. Водночас Зеленський одразу ж додав, що “ми працьовиті”.
- Кандидат у президенти США Дональд Трамп заявив, що за його президентства “українцям ніколи не загрожувала б війна” і він би не допустив, щоб президент РФ Володимир Путін почав війну проти України.
Продукти з високим вмістом триптофану – амінокислоти, з якої організм синтезує серотонін – можуть позитивно впливати на настрій. Йдеться про такі звичні речі, як яйця, сир, лосось, індичка, горіхи, насіння і навіть тофу.
У міланській опері Ла Скала нагадали публіці, що шорти, майки та шльопанці – не варіант для вечора в театрі. Якщо хтось вирішить проігнорувати вимоги і прийти “по-літньому”, його просто не впустять. І гроші за квиток не повернуть.
Акції Tesla втратили понад 7% на передринкових торгах у понеділок після того, як Ілон Маск оголосив про створення нової політичної сили в США. Ця заява викликала різку реакцію Дональда Трампа, який назвав ініціативу Маска “аварією поїзда” та “безглуздою витівкою”, яка лише посіє плутанину.
У передмісті Москви, в Одинцово, застрелився колишній міністр транспорту Росії Роман Старовойт. Його смерть сталася наступного дня після того, як Володимир Путін підписав указ про звільнення чиновника з посади.
16 червня помер 57-річний Валерій Зеленський – український військовий, який провів понад три роки в російському полоні та повернувся додому під час обміну “1000 на 1000” у травні цього року. До полону чоловік служив у 53-й окремій механізованій бригаді ЗСУ, мав звання старшини та був сапером. Його рідні розповідають, що після повномасштабного вторгнення Валерій разом із побратимами допомагав оборонцям Маріуполя – зокрема, доставляв зброю на позиції. Під час однієї з таких поїздок його захопили ворожі сили.