Путін робить ставку на зниження інтересу США до України — NYT
Джерело: The New York Times
Вектор американської зовнішньої політики, можливо, наближається до того, яким його хоче бачити російський президент. Але він і раніше помилявся щодо США.
Президент Байден, найважливіший союзник України, перебуває в найбільшій політичній кризі свого президентства, і демократи закликають його знятися з перегонів. Тим часом Дональд Трамп, лідер опитувань, обрав сенатора Джей Ді Венса, критика американської допомоги Києву, на посаду віцепрезидента.
Американська зовнішня політика може наближатися до того, чого очікує Путін: США більше зосереджуються на внутрішніх питаннях і менше переймаються Україною, що може залишити Київ без підтримки, як це сталося з Афганістаном у 2021 році.
Хоча більшість американців підтримують допомогу Україні в її боротьбі з Росією, вони не вважають це ключовим питанням на виборах. Путін сподівається, що Захід на чолі з США припинить озброювати Україну і підштовхне її лідерів до перемир’я на російських умовах.
Але, схоже, Путіну ще рано святкувати. Його розрахунки щодо американської політики неодноразово виявлялися хибними, кажуть у The New York Times.
Кремль зробив ставку на допомогу в обранні пана Трампа у 2016 році. Проте, РФ побачила лише, як він постачає зброю в Україну і посилює санкції проти Росії. У 2022 році, коли Путін вдерся в Україну, Росія була настільки захоплена зненацька суворістю реакції Заходу, що не встигла перевести сотні мільярдів доларів з резервів російського Центрального банку в безпечне місце. В результаті вони були заморожені в Європі та США.
Російські чиновники та пов’язані з Кремлем коментатори зараз набагато обережніше, ніж у 2016 році, оцінюють потенційне переобрання Трампа як перемогу для Росії. Дмитро Пєсков, речник Кремля, заявив журналістам у середу, що “за Трампа не було зроблено багато хорошого для Росії”.
Цього разу пан Путін заявив, що віддав би перевагу перемозі пана Байдена, посилаючись на його досвід і передбачувану поведінку. Не було зрозуміло, чи була ця підтримка щирою, враховуючи, що підтримка з боку Путіна може зашкодити позиціям кандидата серед американських виборців.
- Володимир Зеленський та кандидат у президенти США Дональд Трамп провели телефонну розмову. Обидва назвали її “хорошою” та повідомили, про що вдалось домовитись.
- Президент України Володимир Зеленський вважає, що якщо Дональд Трамп повернеться у Білий дім, то працювати з ним “буде важко”. Водночас Зеленський одразу ж додав, що “ми працьовиті”.
- Кандидат у президенти США Дональд Трамп заявив, що за його президентства “українцям ніколи не загрожувала б війна” і він би не допустив, щоб президент РФ Володимир Путін почав війну проти України.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.