Україна досягла домовленостей про відстрочку виплат за зовнішнім боргом
Джерело: прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у Telegram
Україна досягла домовленостей про відстрочку виплат за зовнішнім боргом, що дозволить зекономити значні кошти на його обслуговуванні.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив про принципову угоду з Комітетом власників єврооблігацій України.
“Відновлюємо боргову стійкість. Сьогодні ми досягли принципових домовленостей з Комітетом власників єврооблігацій України”, — написав він.
За його словами, це важливий крок у процесі реструктуризації боргу, що забезпечить економію 11,4 млрд доларів протягом наступних трьох років та 22,75 млрд доларів до 2033 року.
Шмигаль наголосив, що домовленості сприятимуть відновленню боргової стійкості України.
Ще у червні Київ не зміг домовитися з групою кредиторів стосовно реструктуризації боргу на близько 20 млрд доларів, що наразі створює загрозу дефолту для України.
У березні ми повідомляли, що чотири особи, які безпосередньо знайомі з обговореннями, повідомили виданню Reuters, що власники облігацій України за кордоном ведуть переговори про створення комітету кредиторів перед переговорами з країною про перегляд боргу.
- Війна досі завдає відчутних збитків економіці України. ВВП країни зменшився на чверть проти показника напередодні повномасштабного вторгнення Путіна, тоді як нещодавні атаки Росії на критичну інфраструктуру погіршили прогнози зростання.
Сполучені Штати Америки, ймовірно, розмістили ядерну зброю у Великій Британії вперше з 2008 року, як сигнал для глави РФ Володимира Путіна щодо незмінної прихильності Вашингтона до безпеки Європи.
Представники громадських організацій та медіа у спільній заяві закликали Верховну Раду України відновити онлайн-трансляцію пленарних засідань на телеканалі “Рада” та завчасну публікацію порядків денних цих засідань.
Російська влада запровадила повну заборону на експорт бензину, щоб охолодити паливний ринок, де ціни з початку року зросли на 30% і майже досягли історичних максимумів. До 31 серпня вивіз бензину з Росії заборонили навіть компаніям‑виробникам.
28 липня уряд призначив заступницю міністра економіки Тетяну Бережну тимчасово виконувачкою обов’язків міністерки культури та стратегічних комунікацій.
Росія вже вичерпала радянські запаси озброєння. Згідно зі звітом Київського економічного інституту (KSE), потік військової техніки зі складів РФ на передову впав до рівня, що був до 2022 року.