Скільки на Олімпіаді-2024 можуть заробити за медалі українські спортсмени
Джерело: “Радіо Культура”.
Українські спортсмени, які стануть призерами Олімпійських ігор 2024 року в Парижі, отримають значні грошові винагороди. Президент Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт оголосив розмір призових, які дещо зросли у порівнянні з попередніми літніми Іграми.
Медалісти, які здобудуть золото, отримають по 125 тисяч доларів, як і на попередніх Олімпійських іграх. Натомість виплати за срібні та бронзові нагороди зросли: за срібло спортсмени отримають 100 тисяч доларів, а за бронзу – 80 тисяч доларів. Для порівняння, на Олімпіаді в Токіо ці суми складали 80 тисяч і 55 тисяч доларів відповідно.
Олімпійські ігри 2024 року в Парижі зберуть 10,5 тисячі спортсменів, які змагатимуться у 48 дисциплінах. Збірна України обрала гасло “The Will to Win” (“Воля до перемоги”).
- Франція заборонила низці російських журналістів висвітлювати Олімпіаду-2024, підозрюючи, що серед них могли бути шпигуни.
- Balenciaga вирішила потурбуватися про багатих туристів, які приїдуть на Олімпійські ігри в Парижі, і випустила магніт у вигляді багета.
Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.
Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.
Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.
У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.
Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.